UWAGA!

Teraz ja - „Tam w lesie, nad jeziorem...”

Elbląg, „Tam w lesie, nad jeziorem...”

W środę (29 lipca) wychowankowie Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 w Elblągu wrócili z trzytygodniowego wypoczynku w Orkuszu koło Prabut. Miejscem ich pobytu była Harcerska Baza Obozowo – Kolonijna, położona w środku lasu, nad jeziorem. Zobacz zdjęcia.

11 lipca dziesięciu podopiecznych ośrodka wyjechało z Elbląga, by wspólnie spędzić wakacje. W pierwszym dniu wyprawy młodzież zapoznała się z regulaminem poruszania się po drogach, zażywania kąpieli i ochrony przeciwpożarowej. Poza tym o zasadach bezpieczeństwa przypomnieli im policjanci, którzy podzielili się swoim cennymi wskazówkami.
       Młodzież chętnie brała udział w organizowanych zabawach, a także poznała rówieśników z innych podobozów. Zawieranie wakacyjnych znajomości wpłynęło na sympatyczną atmosferę wyjazdu. Częste kąpiele w jeziorze, plażowanie, jazda na quadach, grillowanie, liczne dyskoteki i wycieczki piesze nie były jedynymi atrakcjami. Elblążanie znaleźli również czas na zwiedzenie pobliskich ciekawych miejsc: Prabut, Kwidzyna, stadniny koni w Miłosnej oraz Centrum Wolontariatu WOŚP w Szadowie.
       „Zielona noc” obozowiczów, o której warto wspomnieć, była, jak mówią wychowankowie, najciekawszą rzeczą przygotowaną przez wychowawców. O północy nastąpiło pożegnanie uczestników kolonii nad brzegiem jeziora. Ubrani tylko w stroje kąpielowe, wybudzeni, nie wiedzieli, co ich czeka. Każdy z nich został odznaczony specjalnym tytułem m.in. Kolonijny Pracuś, Luzak, Wzorowy Pływak. Opiekunami wypoczynku były: dyrektor OSW nr 2 - Krystyna Miezio, wychowawca Irena Proniewska, ciepło nazywana przez wszystkich „ciocią Ircią”.
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 70
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.0 2 12

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama