UWAGA!

Taniec daje im wiele radości

2018-06-20
Aktualizowany 2018-06-20 13:37
 
Elbląg, Taniec daje im wiele radości
fot. Anna Dembińska

Scenę elbląskiego teatru przejęli podopieczni Szkoły Tańca Broadway. Tegoroczny koncert galowy był okazją do podsumowania minionego, już dwunastego sezonu oraz do podziwiania występów wszystkich grup tanecznych. Program obejmował ok. 40 występów oraz loterię dla widzów. Zobacz zdjęcia.

- Dla elbląskiej publiczności ta gala jest jedyną szansą, by obejrzeć występy przygotowane przez naszych uczniów – przyznała Ewa Kalka, organizator wtorkowej (19 czerwca) gali. – Byliśmy obecni na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach i nareszcie mamy okazję podsumować wytańczone osiągnięcia w wielu stylach oraz kategoriach wiekowych. Podczas występów łatwo zauważyć, jak szeroki jest przedział wiekowy w naszej szkole tańca. Na scenie prezentują się trzy- i czterolatki, następnie starsze dzieci, młodzież oraz dorośli.
       Wśród prezentujących się na gali byli debiutanci sceniczni, którzy nie mieli jeszcze okazji startować w zawodach oraz bardziej doświadczeni tancerze z sukcesami. Przed elbląską publicznością zatańczyły panie z grup Latino Solo, które sięgnęły po złoto oraz brąz Mistrzostw Europy w Szczecinie. Łącząc siły zdobyły one także drugie miejsce w kategorii dużych zespołów.
       - Panie z grup Latino Solo przychodzą na zajęcia dwa razy w tygodniu. Przez to, że widujemy się systematycznie przez wiele lat, śmiejemy się, że jesteśmy jak duża rodzina – mówiła Katarzyna Goszka, trenerka. – Dla mnie priorytetem jest rozwój merytoryczny moich podopiecznych poprzez udział w zajęciach m. in. jive’a, samby, zumby czy strechingu. Taniec pomaga im poprawić sylwetkę, poruszać się z gracją. Klimat do pracy jest świetny, ponieważ wszystkie się wspieramy i lubimy – dodaje.
       - Mam wrażenie, że każda z nas znalazła się w grupie Latino Solo z innego powodu – przyznaje Katarzyna Mazur, uczestniczka zajęć. – Niektóre z nas marzyły o tańcu, inne chciały po prostu się poruszać, tak jak ja. Taniec pozwala mi na odkrywanie w sobie na nowo kobiecości i gracji. Trenuję już dziesiąty rok i cały czas daje mi to mnóstwo radości. Nasza grupa niesamowicie zżyła się ze sobą, a wspólny występ na scenie za każdym razem daje mi mnóstwo pewności siebie i odwagi. Dzisiejsza prezentacja jednak różni się od tych konkursowych. Publicznością są nasi bliscy, rodzina, przyjaciele, którzy zawsze bezwarunkowo nas wspierają. 

       Patronat nad wydarzeniem objęła Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
Magdalena Jaworska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama