UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Taniec dla maluchów i młodzieży

Elbląg, Taniec dla maluchów i młodzieży
(fot. nadesłane)

Zajęcia pozaszkolne? Dlaczego nie taniec? O propozycjach dla dzieci i młodzieży - Marek Kucharczyk – instruktor z Centrum Tańca „Promyk”.

Anna Kleina: Nowy rok szkolny to też czas podejmowania przez rodziców decyzji o zajęciach dodatkowych dla dzieci i młodzieży. Centrum Tańca „Promyk” ma dla nich ofertę…
       Marek Kucharczyk: Tak, dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat proponujemy zajęcia z rytmiki. Prowadzone są one w formie zabawy. Przy muzyce instruktor pokazuje proste elementy tańca. W ten sposób mały tancerz przygotowywany jest pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i choreografii, rozwija koordynację ruchową, wyrabia wrażliwość na muzykę, uczy się rozpoznawać melodie i rytmy. To pozwala instruktorom na pokazywanie z czasem trudniejszych kroków do konkretnych już tańców.
      
       Co ze starszymi dziećmi i młodzieżą?
       - Dla dzieci od 7 roku życia oraz młodzieży proponujemy zajęcia z tańca towarzyskiego oraz nowoczesnego. Prowadzimy je w ciągu całego roku szkolnego. W tym czasie organizujemy pokazy tańca, na których mogą zaprezentować swoje umiejętności przed rodzicami. Każdy pokaz nagradzany jest dyplomem oraz upominkami. Przykładem jest cyklicznie organizowany Turniej Tańca Bażant.
      
       Jeśli okaże się, że dziecko wykazuje się szczególnymi predyspozycjami do tańca, jak dalej je rozwijać?
       - Obserwujemy każde dziecko, staramy się indywidualizować zajęcia, jesteśmy oczywiście w stałym kontakcie z rodzicami. Jeśli tylko dziecko chce dalej tańczyć, dajemy mu możliwość kontynuacji nauki w Sekcji Tańca Sportowego oraz udziału w turniejach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. W „Promyku” swoje pierwsze kroki stawiało wielu mistrzów. Rozwój ich kariery świadczy o tym, że instruktorzy „nie przegapili” żadnego talentu.
      
       Spotkania organizacyjne odbędą się 9 września (czwartek), w sali sportowej CSE „Światowid”, Plac K. Jagiellończyka 1:
       - godz. 16.30 – rytmika dla dzieci
       - godz. 17 - taniec nowoczesny ( wiek 7-17 lat)
       - godz. 18 - taniec towarzyski ( wiek 7-17 lat)
       Natomiast 10 września (piątek) w Centrum Tańca „Promyk", przy ul. Browarnej 80 prowadzony będzie nabór dzieci, młodzieży oraz dorosłych na zajęcia tańca ludowego:
       - godz. 17 - taniec ludowy - dzieci - nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Elbląg"
       - godz. 18 - taniec ludowy - młodzież, dorośli - nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska"
      
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama