UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Targi szkolne z udziałem 16 PDZ i WKU Elbląg

 
Elbląg, Targi szkolne z udziałem 16 PDZ i WKU Elbląg
fot. st. chor. Sławomir Tessar

XIII Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych już w czwartek. W dniach 27 – 28 marca, w Zespole Szkół Mechanicznych w czasie trwania Targów, swoje punkty promocyjno – informacyjne przygotowało Dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Elblągu.

Powodów jest kilka. Gimnazjaliści – to już potencjalni kandydaci do służby przygotowawczej, żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych oraz korpusu szeregowych zawodowych. Stąd też obecność specjalistów WKU, którzy poinformują zainteresowanych jak można rozpocząć procedury związane z naborem do NSR, a następnie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych.
       Drugim elementem informacyjnym są istniejące w elbląskich szkołach klasy o profilu wojskowym: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych. Obie szkoły prowadzić będą nabór do klas wojskowych, które są „pod opieką” Dowództwa, 16 batalionu dowodzenia, 16 batalionu remontowego i 2 dywizjonu przeciwlotniczego w Elblągu, na podstawie podpisanych porozumień.

 


       Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących po raz drugi prowadzić będzie nabór do klasy wojskowej w V Liceum Ogólnokształcącym, ale również do klasy wojskowej, która ma kształcić w ramach Technikum przy Zespole Szkół Ekonomicznych na kierunku „Logistyka w służbach mundurowych”. Klasa będzie „umundurowana” i poza szkoleniem wojskowym w ramach zajęć „bezpieczeństwo i obronność”, prowadzone będą także m. in. zajęcia z zakresu szeroko rozumianej logistyki, w tym specjalistyczne, dotyczące Sił Zbrojnych. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z Dowództwa i jednostek wojskowych 16 PDZ. Szkolenie specjalistyczne będzie także realizowane na terenie JW, gdzie uczniowie będą mogli zapoznać się z zabezpieczeniem logistycznym „na żywo”. Odwiedzając nasze punkty promocyjno – informacyjne, uczniowie będą mogli sprawdzić wstępnie swoje umiejętności strzeleckie w oparciu o trenażer „CYKLOP”. Zapraszamy uczniów naszego miasta i regionu do odwiedzenia naszych stoisk.
      

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama