UWAGA!

Tatą być…

 Elbląg, Tatą być
Tatą być (fot. AD)

Nie sztuka zostać ojcem, sztuka nim być – pisał Eugeniusz Korkosza. Dzisiaj wszystkim miłośnikom tej właśnie sztuki, wymagającej trudu i cierpliwości wobec swoich latorośli, życzymy wielu sukcesów wychowawczych oraz dumy i radości ze wspólnych poczynań.

Pierwszy Dzień Ojca obchodzony był w miejscowości Spokane w USA 19 czerwca 1910 r. Z inicjatywą tego święta wystąpiła mieszkanka tej miejscowości, Sonora Louise Smart Dodd, która w ten sposób chciała oddać hołd swojemu ojcu, który po śmierci żony sam wychował sześcioro dzieci.
       I choć od tamtego zdarzenia upłynął już wiek, to problemy ojców wciąż pozostają w dużej mierze takie same. Dlatego młodzi oraz całkiem dojrzali tatusiowie wyszli z inicjatywą wzajemnej pomocy przy rozwiązywaniu tych małych i tych całkiem sporych problemów, zakładając portal internetowy www.misjatata.pl dla aktywnych i odpowiedzialnych ojców, który informuje, doradza, cieszy i aktywizuje wszystkich, którym bliska jest ta misja. To spojrzenie męskim okiem na problemy prawdziwych facetów.
       Innym ciekawym przedsięwzięciem jest strona wstroneojca.pl, za pośrednictwem której tatusiowie wymieniają się swoimi doświadczeniami, chwalą sukcesami i rozmawiają o męskich problemach. Na stronie tej znaleźć można porady, jak nie stracić kontaktu z dziećmi po rozwodzie, jak rozmawiać o trudnych sprawach z nastolatkami czy też jak dobrze wykorzystać urlop tacierzyński. Można też bezpłatnie pobrać e-book zatytułowany „Mężczyzna w kryzysie” traktujący o problemach ojców, które wciąż niestety pozostają tematem okazjonalnym, pomimo ich narastania. Toteż przy każdej możliwej okazji warto mówić o wartości oraz potrzebie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa, roli mężczyzny w rodzinie i społeczeństwie a także otwartości wobec męskiego punktu widzenia, bez którego świat utraciłby wiele ze swego kolorytu…
       A dziś? Dziś jest ten dzień, kiedy możemy podziękować naszym ojcom, za wszystkie kolory życia, które nam pokazali i których nas nauczyli.
      
      
mk

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama