UWAGA!

"Te wybory wzbudziły entuzjazm i wiarę"

 Elbląg, Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej,
Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej, fot. Anna Dembińska

- Te wybory wzbudziły entuzjazm i wiarę, że Polska może wrócić na drogę szacunku dla demokracji, wolności, proeuropejskości. Ten nurt uda nam się w Polsce wykorzystać i nie przygasić go. Będzie on zalążkiem odnowy demokratycznej - mówił senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła podczas powyborczej konferencji, która odbyła się w poniedziałek (13 lipca). 

Senator Wcisła podkreślił, że wynik wyborczy Rafała Trzaskowskiego należy uznać za dobry, a o tym, że kandydat Koalicji Obywatelskiej nie wygrał zdecydowało kilka ważnych czynników. - Tu należy zaznaczyć rolę mediów publicznych, która została sprowadzona do mediów partyjnych. Ilość informacji jakie pojawiały się o Andrzeju Dudzie i Rafale Trzaskowskim była porównywalna. Jednak informacje o Andrzeju Dudzie były wszystkie pozytywne, a te o Rafale Trzaskowskim wszystkie negatywne - mówił senator. 

Podkreślił też „bezceremonialne zaangażowanie rządu w kampanię”. - To było w moim odczuciu haniebne. Premier Polski jeździł i obiecywał pieniądze samorządom, rozdając tzw. promesy. Nie mają one uwarunkowań prawnych, to kwalifikuje Mateusza Morawieckiego do postawienia go przed Trybunałem Stanu. Dodam też, że opozycja nie stanowiła jedności, jeśli chodzi o określenie swojego celu priorytetowego, którym powinna być ochrona demokracji, a potem interesy partyjne - mówił Jerzy Wcisła.

Senator przypomniał, że Rafał Trzaskowski wygrał zdecydowanie w Elblągu, zdobywając ponad 57 procent głosów. 

- To wielki sukces. Patrzę z dumą na elblążan, którzy potrafią odróżnić propagandę od faktów - mówił senator.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Gelert zaznaczyła, że wybory pokazały mocny podział wśród polskiego społeczeństwa.  - W tej chwili zasypanie tego rowu, czy przynajmniej próba zasypania, pozostaje dla zwycięzcy. Jak teraz zwycięzca będzie się zachowywał? Czy nadal będzie taka agresja? Na wieczorze wyborczym mówił, że teraz będzie bardziej otwarty – mówiła Elżbieta Gelert. 

Za udział w wyborach podziękował elblążanom również Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

- Cieszę się, że w Elblągu wygrał Rafał Trzaskowski. Mieszkańcy czują, że byłby on lepszym prezydentem dla samorządu - mówił Michał Missan. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • trzy skompromitowane zgrane karty Platformy Ubywatelskiej. PO raz kolejny przegrana. Odejdzcie. Bardzo zle sie dzieje w platformie skoro jeszcze ich z partii nie wygonili. Nie pomogły trzaski i lewackie wrzaski.
 • Chciałbym poinformować, że nie głosowałem za R. Trzaskowskim tylko przeciw A. Dudzie i prawie się udało
 • @Ewrzen Humll - Przeciw A Dudzie to za R. Trzaskowskim, innej opcji nie ma
 • Jaki entuzjazm? Ze PO ocknelo się za późno chybiąc kandydatem? W Elblągu wybor pelowskiego gospodarza w takiej 5 letniej kadencji nie przyniesie dla miasta nic dobrego, nie ma co się puszyć, bo nie będzie dobrze, ciągle te same błędy a historia chyba jednak Was nie chce
 • Pani poseł. Proszę wziąć się za szpital, a nie za politykę. Bardzo rzadko i słabo sprzątane są sale pacjentów i łazienki, a przecież pandemia trwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  124
  8
  Świeży pacjent(2020-07-13)
 • Pamiętajmy ze tak tu modna buta, arogancja, pycha znowu egzaminu nie zdała, przez wasze błędne posunięcia od początku kampanii kiedy niefortunnie jak zawsze obstawialiscie i zmienialiscie obiekt westchnień PIS znowu wygrało, czasem dobra mina do złej gry to jedyne wyjście, czy czegos coś was nauczy?
 • @Ewrzen Humll - No tak. To jest bardzo mądre. A czy ty zauważyłeś że Trzaskowski to chorągiewka. Bez konkretnego programu. W końcu zaczął obiecywać wszystko to co PiS daje 500+, 300+, nawet 200 dla mam. A przecież on i całe to towarzystwo wzajemnej adoracji bardzo przeciwne było temu nazywając to rozdawnictwem. To w końcu jakie on miał wartości bo nic nie rozumiem. Jeszcze trochę to zaczął by chodzić do kościoła i syna ochrzcił. Zabawne ze człowiek nijaki zdobył tyle głosów. A ty głosując tylko przeciw Pisowi zmarnowałeś swój glos. Jak zresztą większość ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  98
  20
  Elblazanin nie hejter(2020-07-13)
 • Boże co za groteska, jak wam nie wstyd tak mamić ludzi co? Tworzycie cyrk, ale szukacie widowni. Z kolei wasz konkurent jeździ na Jasną Górę, jak mu nie wstyd. Co Wy robicie z tym krajem. .. Jak możecie spojrzec sobie w twarz politycy po tym szczuciu nas obywateli co? Hashtagi: #Stoppolitykom
 • proszę mi powiedzieć wygrała platforma ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  10
  hamulcowy(2020-07-13)
 • Ta jasne w co wiarę? W obalenie PISu bo PIS jest nie kul?! Zastanówcie się ile ugrupowań było w Koalicji i jaka narracja w kampanii. PO i jej poparcie balansuje na granicy 23-25% maks. Zastanówcie się, że połowa społeczeństwa, która chodzi na wybory tak wybrała i z tym należy się pogodzić koniec kropka! Oczywiście wynik Trzaska to nie jest żadne realne poparcie koalicji tylko głosy niezadowolone z rządów PISu, których wy spasione kocury nie potrafiliście wykorzystać. Co zaraz odtrąbiliście koiejny sukces? A jak tam wiara senatorka w zwycięstwo Trzaska? Wiara ciebie opuściła? Dalej nic nie róbcie poza biciem piany i spotykajcie się we własnym gronie przy ognisku. .. .. Kiedy rozliczenie Referendum 2013 roku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  10
  Kat_Na_Idiotów(2020-07-13)
 • @Elblazanin nie hejter - A ja głosowałem przeciw trza czyli za Dudą. Tak jest
 • Człowieku zastanów się co ty wygadujesz tu cytuję ". .. Tu należy zaznaczyć rolę mediów publicznych, która została sprowadzona do mediów partyjnych. Ilość informacji jakie pojawiały się o Andrzeju Dudzie i Rafale Trzaskowskim była porównywalna. .. "kto normalnie ogląda TVP, bo już nie napewno ci którzy głosowali na Trzaskowskiego więc człowieku co to za argument?! Inna sprawa, że kij ma dwa końce i zastanów się co wygadywali w Polsacie, TVN idt?! Ogarnij się senatorku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  67
  9
  Kat_Na_Idiotów(2020-07-13)
Reklama