UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tęczowe ferie

 
Elbląg, Tęczowe ferie
fot. nadesłana

Ferie zimowe to okres, w którym dzieci mają dużo wolnego czasu i okazji do spędzania go z najbliższymi. Sytuacja rodzinna i brak kontaktu z bliskimi powodują, że dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 3 te dni bywają mało radosne.

Dzięki darczyńcom podopieczni naszej placówki skorzystali z wielu atrakcji podczas ferii zimowych. Z pobytu w SPA nad Zalewem przywiozły miłe wspomnienia, tych wrażeń na pewno nie zapomną. Zabawa w saunie, jacuzzi i basenie zakończyła się uroczystym obiadem w restauracji. Białe szaleństwo nie ominęło również naszych podopiecznych, którzy aktywnie spędzali czas na zabawie. Snowtubing okazał się dla nich super wyzwaniem, pełnym emocji. Dodatkowo wolne chwile umiliły dzieciom seanse filmowe w elbląskim kinie. Wypoczęte i uśmiechnięte mogą powrócić do szkolnych ławek.
      
       Na rzecz wychowanków placówki od lipca 2012 r. działa Stowarzyszenie ”Dotknij Tęczy”. Głównym celem stowarzyszenia jest wszechstronna pomoc wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 3 w Elblągu przy ul. Mazurskiej 6. Utworzenie stowarzyszenia wypłynęło z potrzeb, jakich w pełni nie mogła zaspokoić placówka. Członkami stowarzyszenia są pracownicy POW Nr 3, którzy na co dzień pracują z dziećmi i dokładnie znają ich bieżące problemy i potrzeby.
       Sytuacja wychowanków placówki jest bardzo trudna. W przeważającej części dzieci pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych, często są odrzucone przez najbliższych. Staramy się zapewnić im godne warunki życia, wspierać w trudnych sytuacjach i motywować do realizacji swoich marzeń. Pomagamy również byłym podopiecznym wchodzącym w samodzielne, dorosłe życie. Chcielibyśmy także umożliwić dzieciom spędzanie wolnego czasu w atrakcyjny sposób poprzez organizowanie wycieczek, obozów, zajęć rekreacyjno-sportowych oraz kulturalnych.
       Wszystkie działania prowadzone przez Stowarzyszenie „Dotknij Tęczy” mogą być realizowane dzięki wsparciu darczyńców oraz sponsorów. Bez pomocy życzliwych ludzi nie moglibyśmy wspierać naszych podopiecznych. Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc, jakiej zechcą nam Państwo udzielić. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do współpracy. Każdy gest dobrej woli skierowany w stronę naszych dzieci jest dla nas bardzo cenny i ważny.
      
      
Stowarzyszenie ”Dotknij Tęczy”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • uwaga, bo "tęczowe "hasła w działalności mają organizacje gejowskie, np. tęczowy elementarz nawet ich logo to "tęcza" radzę mocno się przyglądać, aby nie było w tym interesu tego lobby, które dziś pcha się wszędzie! OSTRZEGAM
 • Mi tęcza kojarzy się właśnie z dziećmi - z kolorowym, bajkowym światem; fajnie, że znalazły się osoby, które chcą pomagać innym. Życzę powodzenia :)
 • To fajnie, że w naszym mieście powstają takie stowarzyszenia. Uważam, że warto pomagać dzieciom, które nie mogą liczyć na swoich bliskich. Wielkie uznanie dla osób, które już pomogły tym dzieciakom. Trzymam kciuki.
 • mi się nie kojarzy, tylko-wiem!
 • jak dobrze, że są ludzie, którzy w bezinteresowny sposób potarfią ofiarować dzieciom odrobinę zapomnienia, od tego co przykre, pokazać alternatywę innego życia, sprowokować uśmiech i zadowolenie a choć ich dom często "niedomaga", to nie tracą przez to nadziei, że można przecież życie ułożyć sobie inaczej. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ikaneo(2013-01-31)
 • a moim zdaniem najważniejsze jest to, że w obecnych czasach komuś chce się jeszcze coś robić dla innych i czy komuś się coś kojarzy czy ktoś coś wie to nie istotne. nie umniejszajmy czyjeś dobrej woli. pomaganie dzieciom jest ważne i potrzebne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  speaker(2013-01-31)
 • tylko, żeby zapał nie minął tym co są w tęczowym stowarzyszeniu, a sponsorzy, żeby pamiętali o dzieciakach nie tylko w czasie ferii, świąt itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Peter2012(2013-01-31)
 • Myślę, że jak ktoś jest mądry to mu zapał nie minie. Ale swoją drogą czytając komentarze "anty" to ręce opadają. Niektórym to wszystko przeszkadza. Nawet taka tęcza. Może za kolorowa; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szymon.writer(2013-01-31)
 • poczytajcie o homolobby o KPH i ich logo itp. w tym świecie (sponsorowania-dawania pieniędzy przez stowarzyszenia) nie ma bezinteresowności. A niby skąd naokoło pełno różnych akcji z tęczą w tle, tęczowa zabawa, tęczowe ferie, tęczowy elementarz itp. .. .. to od niedawna takie zainteresowanie. .. .tęczą. Przypadek?! Nawet w sejmie RP ma flagi z "tęczą" (dokładnie ileś kolorów) na swoich stanowiskach. ostrożność zawsze potrzebna.
 • RP czyli Ruch Palikota!!!
 • O Matko! Niektórzy powinni chyba leczyć się z paranoi. Stowarzyszenie działające przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej ma promować gejowskie lobby? Ludzie, pomóżmy tym dzieciakom, wspierajmy takie inicjatywy, a nie zajmujmy się tym, czy w logo jest tęcza, czy Żwirek i Muchomorek (ponoć też geje) czy Królewna Śnieżka z Krasnoludkami (może to pedofilia?). Wszystko można zbrukać jak się chce. Na szczęście są ludzie czystego serca, którym się nie kojarzy i chcą dzielić się tym co mają z dzieciakami, które pewnie chciałyby mieć tęczowe (kolorowe) życie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KarolM(2013-02-01)
 • a pana/panią "anty" to bym podała o zniesławienie. .. takie niedorzeczne skojarzenia. Może niech człowiek się najpierw zorientuje, poczyta o stowarzyszeniu, pójdzie rozmawiać z założycielami a nie takie bzdury wypisywać. Tak to u nas bywa, że jak coś z serca i wychodzi to znajdą się tacy co będą chcieli podciąć skrzydła. Do założycieli i członków: nie przejmować się i robić swoje. ..
Reklama