UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Tej decyzji władz Elbląga nie rozumiemy”

 
Elbląg, „Tej decyzji władz Elbląga nie rozumiemy”
fot. arch. portel.pl

- Żłobki miejskie otwierane są godzinę później, taką decyzję w trakcie pandemii koronawirusa podjęły władze miasta. Osoby, które rozpoczynają pracę o godz. 6, nie mają z tego powodu zapewnionej opieki dla swoich dzieci – alarmują rodzice. Jak poinformowała nas rzeczniczka prezydenta Elbląga, od czwartku (20.08) mają zostać przywrócone „normalne” godziny funkcjonowania żłobków.

Żłobki miejskie w czasie pandemii są czynne krócej, a osoby pracujące od godz. 6.00 nie mają zapewnionej opieki dla dzieci – alarmują rodzice.

- W okresie koronowirusa władze naszego miasta podjęły decyzję o zmianie godzin przyjęcia i odbioru dzieci w żłobkach i przedszkolach. Jest to bardzo zła decyzja, wręcz nieprzemyślana. Żłobek czy przedszkole służyć mają głównie rodzicom pracującym, mogą oni oddać tam swoje dzieci pod opiekę jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Część rodziców rozpoczyna pracę od godziny 6.00 a żłobki, które były otwarte od 5.30, po decyzji władz miasta i dyrekcji przedszkoli rozpoczyna pracę o godzinie 6. 30. Co mamy zrobić z dziećmi przed godziną otwarcia żłobków – pytają rodzice w liście do naszej redakcji.

Jak podkreśla Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta Elbląga, „decyzja o zmianie godzin została podjęta przez dyrektorów żłobków w uzgodnieniu z rodzicami jedynie na czas ograniczeń związanych z pandemią”.  

- W tym czasie większość rodziców nie oddawała dzieci do żłobka, korzystając z zasiłków opiekuńczych i urlopów. Z pozostałymi rodzicami dyrektorzy uzgodnili czas otwarcia żłobka. Oczywiście, jeżeli już jest taka potrzeba, żłobki będą funkcjonować w pełnym trybie pracy. Od 20 sierpnia przywrócony zostaje normalny czas otwarcia tj. od godziny 5.30 – informuje Joanna Urbaniak.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Urzędnicy tyko się lenia i maja wymówkę ze przez korona zamknięte wszystko
 • Ważne że urzędnikom pasuje, mieszkańcy się przecież dla nich nie liczą
 • Potrzebny jest młody prezydent miasta Elbląg nowy pomysł na nowy ELBLĄG dość smutnego miasta Elbląga!!!!
 • A ja nie rozumiem decyzji elblazan ktorzy wybrali sobie takie władze. widziały gały co brały skoro na druga kadencje wybrały.
 • To miasto gnije od środka. W całym kraju buduje się ścieżki rowerowe, bo ludzie promują aktywny tryb życia, a w Elblagu parkingi dla blokow jak to było w tym artykule. Dno dno dno!
 • Idiotyzm, a nawet patologia. Może władze Elbląga są najmądrzejsze? O 5 wirus jest a po 6 już nie ma? Żenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44
  7
  Już niedługo wieś Elbląg(2020-08-19)
 • Przedszkole na Mącznej w ogóle otwierało się w lipcu o 7 a zamykane było o 15.. tu żaden pracujący 8h dziennie rodzic nie miał szans by oddać pociechę na czas swojej pracy. Trzeba było kombinować. Dyrektorka się zasłaniała prezydentem, a jednak przedszkole na Bałuckiego mogło zostać otwarte o 6.30 do 16.00 Nie rozumiem. . Hashtagi: #InfinitYou
 • Mam nadzieję, że od września wszystko wróci do normy.
 • A ja uważam, że Prezydent Elbląga właśnie teraz w czasie pandemii świetnie zdaje egzamin że swojego włodastwa. W przeciwieństwie do innych jest ostrożny, rozsądny, zorganizowany, reaguje natychmiast i adekwatnie do sytuacji. Tak trzymać Panie Prezydencie!!! Jesteśmy z Panem.
 • Urzędnicy nie pracują od szóstej, więc nie ma problemu Piękny przykład logicznego myślenia twardogłowych betonikow Mieszkańcy muszą się zmobilizować i przegonić to szemrane towarzystwo w najbliższych wyborach, tylko na kogo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  5
  Zielarski(2020-08-19)
 • Niech wasza mowa będzie : tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. Jezus Chrystus.
 • Skutki uboczne leczenia nie mogą być gorsze niż choroba. Chodzi tu zarówno o skutki średnioterminowe jak również długoterminowe. , ,Uratowanie"jednej osoby od koronawirusa kosztem dwóch które umrą z powodu np. przekładanych, koniecznych operacji, braku dostępu do szpitali jest z moralnego punktu widzenia niegodziwe.
Reklama