UWAGA!

Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów

Już po raz siódmy uruchomiony został Telefon Bezpieczeństwa dla Turystów Zagranicznych. Dzwoniący uzyskają niezbędne informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po naszym kraju. Informatorzy udzielają pomocy turystom w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Telefon będzie czynny do 30 września.

Porozumienie w sprawie uruchomienia telefonu podpisane zostało przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komendę Główną Policji oraz Polską Organizację Turystyczną. Pod podanymi numerami turyści zagraniczni mogą zgłaszać informacje o przestępstwach i zagrożeniach, w których uczestniczyli na terytorium Polski oraz uzyskać pomoc i wsparcie ze strony policji. Uzyskają również informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po naszym kraju. Mogą także przekazać swoje spostrzeżenia na temat bezpieczeństwa w odwiedzanych miejscach.
     Telefon działa codziennie w godzinach od 10 do 22: 0 800 200 300 - linia bezpłatna do połączeń z sieci stacjonarnych; 0 608 599 999 - linia płatna przeznaczona do obsługi połączeń z sieci komórkowych. Informatorzy udzielają informacji w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.
     - Telefon ten nie zastępuje numerów odpowiednich służb (policja, straż pożarna, pogotowie) – zaznacza Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Każda dzwoniąca osoba otrzyma pełną informację o służbach ratunkowych, numery telefonów alarmowych oraz porady, jak zachować się w czasie kolizji lub wypadku drogowego, jak powinien zachować się turysta, jeśli zostanie pokrzywdzony w wyniku przestępstwa. Osoby odbierające telefon będą ściśle współpracowały z oficerem dyżurnym kraju KGP. W typowych sytuacjach obsługa będzie podawała właściwe numery telefonów odpowiednich służb: policji, pogotowia, straży pożarnej, pomocy drogowej czy informacji turystycznej.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wowka Ja bym sobie i Elblążanom życzył, żeby przede wszystkim dobrze działał nasz telefon alarmowy 112 !!! Jest wiel jeszcze do zrobienia w tej materii. .. ..
  • Hm. .. a gdzie oni sie dowiedzą na jaki numer muszą dzwonić. .. to jakaś paranoja mną za granicą nikt sie nie przejmuje jak nie zam języka to mój problem jak sie dogadam a jak coś przeskrobałem to znajdują szybko tłumacza. .. my chyba mamy jakieś kompleksy. .. ..
Reklama