UWAGA!

To będzie gorący weekend pełen atrakcji

 Elbląg, To będzie gorący weekend pełen atrakcji

Szkicologia 2018, czyli wakacyjny cykl otwartych warsztatów i plenerów rysunkowych - zaprasza w sobotę (28 lipca) na swoją trzecią odsłonę. Start o godz. 10 przed Ratuszem Staromiejskim. Tym razem do wspólnych działań w plenerze pt. „Wokół Katedry” zaprasza sztukmistrzyni malarska Aleksandra Hońko. Praktyczne ćwiczenia będą obejmowały m.in. zadania związane z perspektywą (żabią). Będziemy patrzeć w górę, mierzyć kąty, szkicować linie, wyznaczać punkty zbiegu.

PTTK Odział Ziemi Elbląskiej zaprasza na kolejny sobotni „Spacer z przewodnikiem”. Karol Wyszyński poprowadzi śladem elbląskich kin. Zbiórka o godz. 10 przy dawnym kinie Syrena.
       Niedziela to spotkania z kulturą. Zaczynamy od rodzinnych warsztatów teatralnych organizowanych przez Spółdzielnię Socjalną Idea. Prowadzenie: - pedagożka, aktorka pantomimy, reżyserka, animatorka kultury - Joanna Płóciennik. Zapraszamy rodziców z dziećmi w dwóch grupach wiekowych: młodsi artyści, czyli dzieciaki do 7. roku życia - godz. 10, grupa starszaków, czyli dzieci powyżej 7. roku życia -godz. 11:30.
       Zajęcia są bezpłatne, a ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, które zbieramy drogą e-mailową: biuro@idea.elblag.pl W tytule wpisujemy: Warsztaty teatralne, a w treści wybraną grupę, imię i nazwisko rodzica wraz z telefonem kontaktowym oraz imię i wiek. Miejsce: Ratusz Staromiejski,sala 100 (I piętro).
       Dla najmłodszych w godz. 14-18 będą także przygotowane animacje w ramach Przystanku Starówka, a o godz. 16 „Rozbójnicy na ulicy” z przedstawieniem „Wombat nie śpi”.
       Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w ramach XXI Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018 zaprasza na koncert „Gryf po latach”. Muszla koncertowa godz. 17.
       Na tory w sobotę i niedzielę ponownie wyjedzie zabytkowy tramwaj Konstal 5N. Przejazdy są bezpłatne, a turystom o mieście opowiadają przewodnicy PTTK. Już dziś serdecznie zapraszamy!
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama