UWAGA!

To była dla nich wielka premiera

 Elbląg, To była dla nich wielka premiera
fot. AD

Radość, entuzjazm i ekscytacja – takie odczucia towarzyszyły dzieciom przed premierą. Dziś (23 kwietnia) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbył się pokaz LipDuba Wychowanków Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu.

Ludzie, którzy nigdy nie byli w domu dziecka, często mają złe skojarzenia z tą placówką. Nie zdają sobie sprawy, że przebywa tam pogodna i kreatywna młodzież. Często bardzo uzdolniona, o czym mogliśmy się przekonać podczas premiery LipDuba.
       – Dom dziecka przez niektórych ludzi postrzegany jest w sposób stereotypowy. Kojarzony jest z miejscem, gdzie dominuje bieda, przemoc, a wystraszone dzieci kryją się w kątach obskurnych pomieszczeń placówki. Ludzie myślą, że w takim domu panuje strach, smutek i rozpacz, a dzieci pozostawione są same sobie. Dziś chcieliśmy pokazać prawdę – komentuje Rafał Jaśniewski, inicjator tego LipDuba.
       Oglądając LipDub, można było zobaczyć roztańczoną i rozśpiewaną młodzież. Całość została nagrana przy piosence z repertuaru zespołu Enej – „Żyj”. Mimo zróżnicowanego przedziału wiekowego wykonawców – od 5 do 19 lat – wszyscy świetnie się uzupełniali. Jest to przykład na to, że wystarczą chęci i wszystko może się udać, chociaż... przed pokazem Lipduba wychowankom towarzyszyło lekkie zdenerwowanie.
       – Bardzo się tremujemy i troszkę wstydzimy – przyznali Czarek i Krystian.
       Wychowankowie domu dziecka udowodnili jednak, że potrafią się zmobilizować i wspólnie stworzyć coś nowego, ciekawego i integrującego. Moim zdaniem, próba zmiany nastawienia społeczności do domu dziecka się powiodła. Młodzież z domu dziecka pokazała, że żyje normalnie i potrafi cieszyć się życiem, tak jak ich rówieśnicy.

 


       Pokazowi przyglądała się również dyrektor Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu Barbara Nalińska: – Moje wrażenia są niesamowite. Bardzo mi się podobało, jestem zachwycona tym, że mam takie zdolne dzieci – podsumowała.
      
       Zobacz LipDub Elbląskiego Domu Dziecka.
      

       Wszystkim dzieciom i ich wychowawcom z domu dziecka życzymy dalszych sukcesów. Czekamy na Wasze nowe projekty.
      
       Inna sprawa, że obecnie obowiązująca nazwa tej placówki wcale jej wizerunku nie ociepla.
      

      
      

Sylwia Rosiak

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no to pokażcie to. wypromujcie!!!!!
 • Brawo ! Dajcie linka, chetnie obejrzę o ile załadowany na YT :)
 • Na ju tubie, na ju tubie. A kup Pan Płytę od dzieciaków. Poproś o autograf. :) Ja się wcale nie zdziwię jak za jakiś czas ktoś z nich zajmie czołowe miejsce w plebiscycie na najlepszy młody talent. Popieram całym sobą takie inicjatywy, jakiekolwiek inicjatywy, hobby itp jakie nie pozwalają wam się nudzić, a przede wszystkim dążyć do poprawy, zdobywania lepszych ocen, nawet 3 byle jak naj mniej przysłowiowych pał na świadectwie. Już niedługo koniec roku szkolnego i bacznie będziemy przyglądać się waszym ocenom za zachowanie oraz z przedmiotów. Dlatego macie jeszcze okazje aby poprawić się, a my postaramy się o wynagrodzenie wam tej poprawy w postaci kolejnych fajnych wycieczek. Wy poprawiacie oceny i zachowanie- my to obserwujemy i motywujemy was. Taki układ jest ok ? MOTOCYKLISTKI, MOTOCYKLIŚCI I SZALONY HOMZIK :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  HOMAR 3(2012-04-24)
 • Gratulacje! A prawda! Nowa nazwa tej placówki brzmi niezbyt, wrócić do klasycznej nazwy "Dom Dziecka"
 • Zajefajna sprawa. Gratulacje :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RafałP(2012-04-24)
 • REWELKA !!!!! Pomysł, wykonanie, a przedewszystkim wielki szacun za wkładanie w to wszystko SERDUCHA. .. .. Bombastic fantastic :) Do zobaczenia niedługo na DD 2012 !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WIERCIK GSX(2012-04-24)
 • Podziwiam tą placówkę, zminiła sie w ostatnich latach. W tym Domu Dziecka czuje się prawdziwe życie, ciepło i radość oraz serducha pełne miłości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Podglądacz(2012-04-24)
 • Super, wrażenie że aż ciarki przechodzą oglądając te młode talenty. Szacun dla gostka od bitów - nie przestawaj i walcz dalej.
Reklama