UWAGA!

To były... soboty z przewodnikiem

 Elbląg, Jedno ze spotkań dotyczyło historii elbląskiej Katedry
Jedno ze spotkań dotyczyło historii elbląskiej Katedry (fot. WS)

Akcja społeczna „Sobota z przewodnikiem”, której inicjatorem jest Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego oraz Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu dobiegła końca. W czasie wakacji odbyło się dziewięć spotkań, w których udział wzięło ponad 350 osób.

Tematami przewodnimi wycieczek były: Schichau i jego zakłady, Galeria EL i formy przestrzenne, kamieniczki i ich historia, ciekawe miejsca w Bażantarni, Kanał Elbląski, Katedra p.w. Św. Mikołaja, fauna i flora Bażantarni, historia Krzyżaków oraz Truso.
       Poszczególnym wycieczkom przewodzili doświadczeni przewodnicy PTTK: Bogusław Warejko, Henryka Kurylak, Brygida Gawron, Leszek Marcinkowski, Henryk Kołodziejski, Jolanta Bulak, Karol Wyszyński i Grzegorz Rembacz.
       Każde ze spotkań cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców oraz turystów przyjezdnych. W wycieczkach brało udział od 20 do nawet 70 osób jednorazowo. Łącznie w akcji udział wzięło ponad 350 turystów. Przekrój wiekowy uczestników akcji kształtował się bardzo różnorodnie. Brali w nich udział miłośnicy historii począwszy od osób najmłodszych (nawet w wózkach) z rodzicami, poprzez dzieci i młodzież, a na dorosłych skończywszy.
       Cieszy nas fakt, że wśród uczestników spotkań były osoby, którym tak się te wędrówki spodobały, że niektórzy z nich wzięli udział nawet w kilku spacerach. Pogoda nie zawsze nam dopisywała, ale nawet deszcz i chłód nie powstrzymywał ciekawych historii elblążan i turystów.
      
Alicja Gronek, PTTK Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Najlepsze było spotkanie pierwsze i ostatnie. Poziom przewodników był różny. Część z nich opowiadała o wszystkim o o niczym, nie trzymając się głównego tematu. Często ze spotkań wychodziłam rozczarowana, bo liczyłam na wiedzę, a nie własne opinie i osądy. Inicjatywa jest wspaniała, liczę, że będzie kontynuowana, ale nie w formie przegonienia turystów, opowiadając o wszystkim, nawet po kilka razy, tak, żeby zapełnić dwie godziny.
 • Bardzo się te spotkania podobały. Prosimy o więcej.
 • Świetna inicjatywa PTTK. Prosimy o więcej :-) Byłam na prawie wszystkich. Dziękuję dla PTTK za pomysł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zuzanna(2011-08-31)
 • Najciekawsze dla mnie było spotkanie w Bażantarni i długi, bo 3 godzinny spacer z przewodnikiem PTTK Jolantą Bulak. Jeszcze raz podziękowania za świetną inicjatywę dla PTTK. Jeżeli w przyszłym roku będą takie spotkania, to też chętnie pozwiedzam jeszcze raz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zuzanna(2011-08-31)
Reklama