UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To maska dla Ciebie, czyli jak elblążanie pomagają innym

 
Elbląg, To maska dla Ciebie, czyli jak elblążanie pomagają innym
(fot. organizatorzy akcji)

Wiele osób, firm i instytucji szyje maseczki dla pracowników służby zdrowia i pomocy społecznej. O wielu takich inicjatywach już pisaliśmy, dzisiaj przedstawiamy uczestników oddolnej akcji „To maska dla Ciebie”, którzy już uszyli około tysiąca maseczek. Zobacz zdjęcia.

Do tej pory siedem cudownych Pań podjęło się wyzwania rzuconego przez organizatorów akcji wolontariatu „To maska dla Ciebie” i uszyło około tysiąc maseczek ochronnych. Akcja została zorganizowana spontanicznie z uwagi na panujący w naszym kraju stan pandemii koronawirusa, a także z uwagi na apele różnych placówek medycznych i instytucji o zapotrzebowaniu przede wszystkim na maseczki ochronne.

A jak wiemy każdy rodzaj zorganizowanego wolontariatu, cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ uzyskana pomoc trafia bezpośrednio do społeczeństwa. I tak było tym razem. Panie wolontariuszki, które potrafią szyć, bez wahania zgodziły się na udział w akcji. Pierwszym etapem było zebranie materiałów tj. nici, igły, gumki, wstążki, materiał itp., który następnie został podzielony i dostarczony wolontariuszkom. Przedstawiona została również prosta instrukcja szycia maseczek. Akcja szycia ruszyła pełną parą, z czego powstało obecnie około 1000 maseczek ochronnych i co warto dodać - powstają kolejne!

W tym miejscu należy również wspomnieć i podziękować osobom, które choć przyznały, że nie potrafią szyć, chętnie wsparły akcję finansowo, za które to wsparcie możliwy był zakup dodatkowych m.in. gumek, wstążek, igieł oraz drucików do uszycia kolejnych maseczek, za co bardzo dziękujemy.

Akcja zorganizowana została przez mieszkańców Elbląga, a włączyło się w nią wiele fantastycznych osób, które pomogły w szyciu maseczek czy wsparły finansowo. Pokazała, że potrafimy się zjednoczyć i wzajemnie wspierać, żeby zorganizować tak fantastyczna akcję, która wspomogła nasze elbląskie i okoliczne placówki medyczne i inne instytucje.

Maseczki zostały przekazane dotychczas do Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu, Domu Dziecka w Elblągu, Dom dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta w Elblągu, PCK w Elblągu na ręce prezesa Kazimierza Stańczyka, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu oraz na oddział kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Trafiły do pracowników Hufca Pracy 14-2 w Elblągu oraz do szkół w Elblągu: ZSZ 1 i ZSIŚiU.

Kolejne maseczki nadal powstają, chcemy przekazać je do Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku, Domu Pomocy Społecznej w Rangórach oraz Domu Pomocy Społecznej dla dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną w Elblągu.

Bardzo serdecznie dziękujemy przede wszystkim Paniom wolontariuszkom, które dzielnie szyły maseczki przez kilka dni i nocy oraz osobom, które wsparły akcję finansowo – za chęć pomocy, za to że nie wahaliście się, żeby wspomóc innych - macie wielkie serca za co serdeczne podziękowania i ukłony w waszą stronę.

Chcemy was „zarazić” dobrym wirusem, dlatego jeśli ktoś z Państwa posiada materiały tj. gumki odzieżowe, wstążki, druciki, czy igły do maszyny, nici i chce je przekazać - chętnie przyjmiemy, aby uszyć jak największą liczbę maseczek, bo zapotrzebowanie jest duża. Każda ilość się przyda i zostanie dobrze wykorzystana. W celu przekazania materiałów prosimy o kontakt pod nr telefonu 602-280-007 lub 530-991-128.

 

Zobacz instrukcję dotyczącą szycia masek i zasady akcji

 

organizatorzy akcji „To maska dla Ciebie”

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama