UWAGA!

To śmieci były tu pierwsze?

 
Elbląg, Tak było jeszcze ponad tydzień temu
Tak było jeszcze ponad tydzień temu (fot. mw)

– Wcześniej kontenery i pojemniki stały w głębi podwórza, teraz są umiejscowione przy chodniku. Wygląda to fatalnie, a najgorzej jest w weekendy. Próbowałem coś z tym zrobić, ale jedyne co usłyszałem to to, że nie powinienem się przeprowadzać, a tak poza tym śmieci były tu wcześniej niż my z żoną – opowiada Czytelnik, który zgłosił się z problemem śmietników umiejscowionych przy ul. Zw. Jaszczurczego.

Wcześniej, przed wprowadzeniem tzw. ustawy śmieciowej, śmietniki przy ul. Zw. Jaszczurczego 20, z prawej strony budynku stały w głębi podwórza. Teraz, kiedy zmienił się podmiot odpowiedzialny za odbiór nieczystości wygląda to zupełnie inaczej.
       – Wcześniej kontenery i pojemniki stały w głębi podwórza, teraz są umiejscowione przy chodniku. Wygląda to fatalnie, a najgorzej jest w weekendy. Próbowałem coś z tym zrobić, ale jedyne co usłyszałem to to, że nie powinienem się przeprowadzać, a tak poza tym śmieci były tu wcześniej niż my z żoną – opowiada Czytelnik i dodaje: – Tak nie powinno być.
       Kto zatem za ten stan rzeczy odpowiada?
       Administratorem tego terenu jest Zarząd Budynków Komunalnych, jednakże ta część gruntu, na którym stoją śmietniki, została oddana w dzierżawę zarządcy, który według przepisów zobowiązany jest do tego, aby utrzymywać czystość wokół pojemników na śmieci.
       Z pytaniem zwróciliśmy się więc do zarządcy, który dziś (1 października) odpowiedział: "Informujemy, że najpóźniej jutro (2 października) nie będzie w tym miejscu żadnych pojemników. Jednocześnie wyjaśniamy, że już wcześniej ta sprawa była monitorowana przez nas i na początku września zlecono firmie Cleaner zabranie tych pojemników".
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Podobnie wygląda sytuacja na posesji przy ul. Oboźnej 21.Wprawdzie pojemniki na śmieci nie stoją przy ulicy tylko w głębi działki -w sąsiedztwie posesji nr 19,z której to mieszkańcy /posiadający swoje pojemniki na śmieci - w eleganckiej zabudowie/ nagminnie wyrzucają odpady do jedynego przynależnego do budynku nr 21 śmietnika. Widok, jaki się roztacza /szczególnie w weekhendy/ woła o pomstę do nieba! Mieszkańcy bloku nr19 przy ul. Oboźnej ! - miejcie litość i poczucie estetyki! Wyrzucajcie SWOJE ŚMIECI DO SWOICH ŚMIETNIKÓW ! Onegdaj widok z waszych okien szpeciły garaże znajdujące się na działce nr21.Dziwne, że teraz nie razi was otoczenie pojemników na śmieci. A swoją drogą - jak wyegzekwować od mieszkańców to, żeby wyrzucali swoje odpady do swoich pojemników. Może ktoś mi odpowie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  mieszkankabloku21(2013-10-01)
 • Lokatorze, problem jest prosty. Trzeba uczyć urzędasów. Zamieszczajmy zdjęcia takich obrazków w Elblągu w internecie, chociażby na fb lub tu: Ja tak zrobiłem kilka razy. Efekt, na drugi dzien śmieci uprzątnięte.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  /Alojzy/(2013-10-01)
 • kiedy firma zbk zacznie zabudowę miejsc na śmieci ????jak nie wiedza jak to ma wyglądac to oglądajcie te miejsca w spółdzielniach mieszkaniowych.
 • po prostu firmeka ktora zabiera smieci ustawila sobie je tak zeby im bylo wygodniej -- tak jak w innych czzesciach miasta
 • Nie w głębi podwórza tylko koło trafostacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  STARYDINO(2013-10-01)
 • gdzie jest Wałęsa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Czytelnik_MOBI_29411(2013-10-01)
 • cliner jeżeli coś robi to tylko za pieniądze. Teraz nie musi konkurować więc ma wszystko w D
 • Mi się już płakać chce codziennie tam przechodzę idąc do sklepu. Te śmietniki to jest chyba jakiś żart! Tylko wcale nie śmieszny. Niestety takich miejsc w Elblągu jest mnóstwo! To jest po prostu chamstwo urzędnicy mają mieszkańców głęboko w d. .!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  mieszkanka_anka(2013-10-02)
 • Te smieci same sie nie wyrzucily. To elblaskie bydlo je wyrzucilo. Ciekawe czy jak ktos widzi ze smieci wyrzucane sa obok pojemnikow to zwroci uwage? Najprosciej jest zrobic zdjecie i do mediow, byle tylko wejscia w artykul sie liczyly. ZENADA.
 • .. .niekoniecznie mieszkańcy robią ten bałagan. Wielokrotnie zauważyłam, że śmieci pozbywają się ludzie nie zamieszkujący w tej dzielnicy. Po prostu podjeżdżają autem, spokojnie parkują i wynosza z bagażników całe wory.
Reklama