UWAGA!

Tramwaje Elbląskie przepraszają za utrudnienia

 
Elbląg, Tramwaje Elbląskie przepraszają za utrudnienia
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Dziś (4 września) pracownicy Tramwajów Elbląskich przeprowadzili dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Utrudnił on punktualny dojazd do pracy, szkół oraz dojazd do innych miejsc w mieście. Elbląskie Tramwaje w krótkim liście przepraszają mieszkańców za wszelkie utrudnienia.

"Strajk był jednym z elementów trwającego w spółce sporu zbiorowego i faktu, że nie udało się dotychczas osiągnąć porozumienia płacowego, które satysfakcjonowałoby stronę związkową. Żądania strony związkowej są wyższe od możliwości finansowych, którymi dysponujemy. Nasze propozycje, aby przeprowadzić przeszeregowanie od nowego 2018 roku w wysokości 3% (około 100 zł na osobę) nie spotkały się z aprobatą strony związkowej. Liczne spotkania oraz mediacje również nie przyniosły tak potrzebnego porozumienia.
       Serdecznie przepraszamy wszystkich użytkowników trakcji tramwajowej za powstałe niedogodności i utrudnienia. Mamy nadzieję, że nie zniechęcą one Państwa do dalszego korzystania z naszych usług. W dalszym ciągu będziemy pracować nad rozwiązaniem, które przyniesie oczekiwane porozumienie między Zarządem Spółki a Zakładową Organizacją Związkową".
      
Andrzej Sawicki, dyrektor spółki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • jak 3% podwyżki daje 100zł to znaczy że obecnie mają po ok 3 tys. Jak tu żyć za 3 tys/ miesiąc?!? Popieram strajkujących
 • RobertKoliński Panie dyrektorze, nie robi pan sobie jaj z biednych ludzi: "Przypominamy, że związkowcy domagają się podwyżek dla 150 osób. Dokładnie chodzi o 2 zł brutto za godzinę pracy. Najniższa stawka godzinowa w Tramwajach Elbląskich wynosi obecnie 13 zł brutto. Rozmowy związkowców ze Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej z dyrekcją miejskiej spółki trwają od 9 stycznia br. " oraz "Według GUS-u średnia płaca motorniczego wynosi 4 400 zł (brutto). Natomiast wśród elbląskiej załogi wynosi ona 2 800 złotych (brutto). " A teraz niech pan nam tu powie ile zarabia zarząd ZTM, TE albo załoga czy władze - również miejskiej spółki - EPEC, czekamy.
 • RobertKoliński Jeszcze raz brawo Tramwajarze, walczcie o swoje - miasto i pan prezydent mają pieniądze (setki tys. zł) na wyrzucanie na naukę jazdy na nartach, nowe meble w ratuszu czy koncerty Młynkowej dla swoich kościelnych mocodawców, to niech znajdą i na pensje dla Was. Zamiast budować mało potrzebny łącznik szynowy i blokować remontami pół miasta trzeba było wydać te miliony na remont starych torowisk oraz odnowę znajdującego się w opłakanym stanie taboru komunikacyjnego oraz podwyżki dla zarabiających grosze pracowników TE właśnie - za głupotę i błędy trzeba teraz płacić. W październiku może się okazać, że prez. Wróblewski będzie otwierał z pompą łącznik, przez który nie pojadą żadne tramwaje, bo się zwyczajnie do tego czasu rozsypią - już dziś pracuje tylko 21 z niezbędnych do minimalnego pokrycia elbląskich tras 19 składów (teoretycznie jest ich prawie 40,ale większość w proszku). Brawo związki zawodowe - nie popuszczajcie nieudolnym władzom miejskim i walczcie o swoje! Solidarność Naszą Bronią!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  RobertKoliński(2017-09-04)
 • @RobertKoliński - zarobki dyrektorów są widoczne w BIP na stronie urzędu miasta -
 • RobertKoliński @PREZIO - No właśnie nie bardzo są widoczne, bo znajdują się tam jedynie ogólne zasady wynagradzania kierowników miejskich jednostek organizacyjnych czy gminnych osób prawnych, ale bez podawania żadnych kwot. Nieco informacji można uzyskać z oświadczeń majątkowych dyrektorów za ubiegły rok i z nich wynika, że np. dyr. ZTM zarabiał w 2016 r. nieco ponad 9.5 tys. zł/mies. , zaś dyr. TE ok. 6.7 tys. zł/mies. Zagadką są zarobki prezesa EPEC, bo o ile wiemy, że w 2012 r. zarabiał ok. 16.5 tys. zł/mies. (więcej, niż prezydent miasta wtedy), to z oświadczenia majątkowego widocznego na stronie BIP wynika, że w listopadzie 2016 (wtedy został zatrudniony nowy dyrektor i z tego miesiąca pochodzi jego oświadczenie majątkowe) zarobił ok. 32 tys. zł (!). Biuro Prasowe UM odmawia udzielenia takich informacji obywatelowi, ale nic to, dotrzemy do tych informacji niebawem:)
Reklama