UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trwają remonty elbląskich szkół

 
Elbląg, Remont sali gimnastycznej przy I LO
Remont sali gimnastycznej przy I LO (fot. AD)

Okres wakacyjny to najlepszy czas na remont placówek edukacyjnych. Obecnie remontowane są budynek Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 9 oraz sala gimnastyczna przy I Liceum Ogólnokształcącym. Zobacz zdjęcia.

- Najszerszy zakres prac remontowych jest obecnie prowadzony w budynkach Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 9, gdzie trwają prace termomodernizacyjne – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego, Monika Borzdyńska - Są to remonty opiewające na kwoty w milionach złotych.
       Termomodernizacja obu szkół przebiega w ramach projektu „Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Elblągu”, dofinansowanego przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z dokumentacji Departamentu Inwestycji, Rozwoju i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu wynika, że roboty budowlane w Gimnazjum nr 5 obejmą m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z kolorystyką elewacji, ocieplenie stropodachów, wymianę stolarki okiennej, wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej, modernizację instalacji c.w.u. i c.o., modernizację węzła c.o. i c.w.u. oraz montaż urządzeń wentylacji mechanicznej w starej sali gimnastycznej i w tzw. sali tartanowej. Ponadto przeprowadzany jest remont części pomieszczeń w budynku gimnazjum, wykonana zostanie iglica na dachu budynku gimnazjum oraz instalacja odgromowa, przeprowadzony zostanie remont instalacji kanalizacji deszczowej oraz remont części przyłącza kanalizacji deszczowej, wykonane zostaną instalacje elektryczne słaboprądowe i silnoprądowe oraz tablice: informacyjna i pamiątkowa. Zakończenie robót przewidziano na 12 sierpnia 2013 roku. Koszt inwestycji to 4.375.265,77 zł brutto.
       W Gimnazjum nr 9 ocieplone zostaną ściany zewnętrzne wraz z kolorystyką elewacji, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna, zmodernizowana instalacja c.w.u. i c.o., obejmująca demontaż istniejącego węzła cieplnego i wymianę na nowoczesny wymiennikowy. Oprócz tego przewiduje się wymianę obróbek blacharskich, podmurowanie attyk, przemurowanie kominów, wykonanie nowego pokrycia dachu z papy termozgrzewalnej, wykonanie izolacji poziomej i pionowej murów fundamentowych, remont przyłącza kanalizacji deszczowej, wykonanie tablic: informacyjnej i pamiątkowej. Zakończenie robót planowane jest na 16 sierpnia 2013 roku, a wartość zamówienia opiewa na sumę 1.371.817,01 zł brutto.
       Odnawiana jest też sala gimnastyczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Pocztowej. Prace modernizacyjne obejmą wymianę podłogi, instalacji elektrycznej oraz odnowienie sufitu: – Koszt modernizacji sali gimnastycznej opiewa na kwotę 180 tys. zł – mówi rzecznik prasowy UM. - Ponadto zakończył się remont w Szkole Podstawowej nr 23, polegający na przystosowaniu części obiektu do potrzeb Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, która od września mieścić się będzie w obiekcie SP 23. Koszt tej inwestycji to 150 tys. zł.
       Oprócz tego w wielu innych elbląskich placówkach przeprowadzane są drobne prace remontowe m.in. remont pracowni dydaktycznych, odnowienie pomieszczeń czy uporządkowanie terenu. Przedszkole nr 14 i Szkoła Podstawowa nr 23 urządzają nowe place zabaw przy placówkach – dowiadujemy się w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama