UWAGA!

Trwają zapisy na zajęcia w „Światowidzie”

 
Elbląg, Trwają zapisy na zajęcia w „Światowidzie”
fot. nadesłana

Nie pozwól, aby ominęła Cię dobra zabawa i już dziś zapisz się na zajęcia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów czeka mnóstwo atrakcyjnych zajęć.

– Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na bogaty program zajęć artystycznych, sportowych i ogólnorozwojowych – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. - Warto do nas przyjść, bo nasze zajęcia będą połączeniem przyjemnego z pożytecznym!
      
       Zajęcia taneczne w Centrum Tańca „Promyk” dla dzieci i młodzieży
       Dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat w soboty będzie odbywała się rytmika, czyli zajęcia ruchowe oraz nauka podstaw tańca w formie zabawy.
       Nieco starsze dzieci (4-6 lat) zapraszamy do Dziecięcej Akademii Tańca. Tu nauczą się podstaw tańca nowoczesnego i ludowego, a przede wszystkim tańca towarzyskiego, który pomaga rozwinąć pamięć ruchowo-taneczną i koordynację ciała. Zajęcia dla początkujących będą odbywały się raz w tygodniu, należy wybrać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczało na zajęcia: poniedziałek lub sobotę.
       Taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży to z kolei propozycja dla dzieci w wieku 7-15 lat. Młodzi ludzie będą się uczyć kroków walca angielskiego, wiedeńskiego czy rumby, a ponadto będą mogli zyskać prawidłową postawę oraz wiedzę o tym, jak kulturalnie zachować się w każdej sytuacji. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu: w sobotę i niedzielę.
       Dzieci w wieku 6-11 lat w środy i piątki zapraszamy na zajęcia hip-hop, a nieco młodsze dziewczynki, bo od 5 roku życia, zapisać można na gimnastykę artystyczną, która łączy w sobie elementy akrobatyki, baletu i tańca. Rytmika będzie odbywała się raz w tygodniu, w sobotę.
      
       CT „Promyk” dla dorosłych i seniorów
       Dorosłym proponujemy niedzielne zajęcia z tańca towarzyskiego – dla par, które chcą doskonale czuć się na parkiecie.
       Z kolei we wtorki i czwartki mamy propozycję na relaks, wzmocnienie mięśni, odciążenie kręgosłupa i obniżenie poziomu stresu. Pilates, bo o nim mowa, zawiera elementy jogi, baletu i ćwiczeń siłowych, których istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni.
       Natomiast wyrzeźbić ciało i spalić kalorie pomogą stepy – platformy, za pomocą których wykonujemy rozmaite układy choreograficzne polegające na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby (środa i piątek). Najbardziej intensywne będą zajęcia pomagające wymodelować ciało, wzmocnić wszystkie partie mięśni i spalić kalorie, czyli stay fit trening funkcjonalny (poniedziałek i środka).
       We wtorki i czwartki wszystkim paniom polecamy zajęcia lady latino z elementami bachaty oraz zajęcia z wykorzystaniem dużych dmuchanych piłek, czyli fit ball.
       W piątki zapraszamy na chińską gimnastykę zdrowotną i relaksacyjną, czyli tai chi.
       W Centrum Tańca „Promyk” odbywają się też zajęcia dla seniorów – pary mogą w niedzielę uczęszczać na taniec towarzyski. Z kolei w pozostałe dni tygodnia zapraszamy na zajęcia indywidulane: w środy na fit ball 60+, a w poniedziałki na senior dance, podczas których będzie można nauczyć się podstaw tańca towarzyskiego.
       Wszystkie zajęcia w Centrum Tańca „Promyk”, mieszczącym się przy ul. Browarnej 80, rozpoczynają się 16 września, a do końca września wszystkie zajęcia są bezpłatne.
      
       Warsztaty plastyczne i ceramiczne dla młodzieży i dorosłych
       Osobom powyżej 18 lat proponujemy różnorodne działania plastyczne, które odbywać się będą w pracowniach CSE „Światowid” w każdy wtorek. Zajęcia skierowane są do osób, które chcą poznać zasady technik malarskich na płótnie i tkaninach, techniki pisania ikon pigmentami naturalnymi, wyrobu ceramiki i szkła artystycznego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października.
       Młodzieży w wieku 11-14 lat proponujemy zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy zapoznają się z malarstwem farbami akrylowymi, akwarelowymi oraz olejnymi, papieroplastyką, ekoplastyką, podstawami ceramiki oraz szkła artystycznego. Program spotkań jest elastyczny względem preferencji i zainteresowań uczestników, aby każdy znalazł obszar plastyki, w którym czuje się najlepiej. Zajęcia te będą odbyły się w środę, a na pierwsze spotkanie zapraszamy 2 października.
       Wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych – od 7 października w każdy poniedziałek zapraszamy na zajęcia ceramiki. Uczestnicy tworzyć będą prace w różnych rodzajach gliny, uczyć się tworzenia kompozycji płaskich i przestrzennych.
      
       Sekcja wokalna dla dzieci i młodzieży
       W tym rok zajęcia w sekcji wokalnej prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat oraz dla młodzieży w wieku od 10 do 14 lat. Zajęcia wokalne będą odbywały się raz w tygodniu – we wtorki. Uczestnicy będą pracowali nad warsztatem wokalnym, świadomością głosu, emisją, dykcją i kształtowaniem słuchu w śpiewie.
       Na pierwsze spotkanie, będące przesłuchaniem kwalifikacyjnym, dzieci zapraszamy w poniedziałek 9 września od godz. 16.00 do 17.00, a młodzież – we wtorek 10 września od godz. 16.00 do 17.30.
      
       Aby zapisać się na zajęcia w CSE „Światowid”, wystarczy zadzwonić pod numer: 55 611 20 50 lub wysłać maila na adres: info@swiatowid.elblag.pl. Więcej szczegółowych informacji - w tym harmonogram i informacje o kosztach uczestnictwa w zajęciach - znaleźć można na stronie: www.swiatowid.elblag.pl (zakładka Kursy i sekcje).
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama