UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Turniej Wiedzy o Gminie Młynary

 

Dzisiaj (14 listopada) wręczono nagrody zwycięzcom i podsumowano I Ponadlokalny Turniej Wiedzy o Gminie Młynary. 10 listopada wszyscy mieszkańcy mogli wziąć udział w tym turnieju, którego celem jest szerzenie wiedzy historycznej, ale też budowanie lokalnego patriotyzmu, więzi i dumy z gminy Młynary.

Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Turniej plastyczny „Gmina Młynary – maluję, co widzę i czuję” adresowany był dla dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku 4-6 lat oraz dzieci w wieku 7-10, natomiast Test Wiedzy o Gminie Młynary – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i osobno dla uczniów gimnazjów.
       Jury turnieju tworzyli: burmistrz Miasta i Gminy Młynary Ryszard Zając, dyrektor Zespołu Szkół w Młynarach Jan Radziszewski, dyrektor Ośrodka Kultury Agnieszka Jundziłł, właścicielka Izby Pamiątek Historycznych im. Tadeusza Balickiego Ludwika Balicka, emerytowana nauczycielka SP Młynary Irena Sokołowska. Jury oceniało 59 prac plastycznych i 75 prac uczestników testu.
       – Pomysł na taką formę poznania historii regionalnej zrodził się z wieloletniego doświadczenia pracy z dziećmi i młodzieżą, gdyż to one chcą poznawać swoje najbliższe otoczenie – mówi Waldemar Nisiewicz, współorganizator Turnieju. – Przez wiele lat w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego „Carpe Diem” przy Gimnazjum w Młynarach podążaliśmy śladami dawnych pokoleń. Stwierdziliśmy, że grupa odbiorców powinna być większa, że należy budować lokalny patriotyzm, bo dzięki niemu jesteśmy silniejsi.
       – Jesteśmy mile zaskoczeni takim odzewem wśród mieszkańców naszej gminy na nasz pomysł – dodaje Ewa Nisiewicz, prezes Fundacji „Teraz My”. – Prace plastyczne wykonane przez naszych najmłodszych mieszkańców zachwycały nie tylko tematem, ale i formą wykonania. W teście młodzi wykazali się dużą wiedzą. Myślę, że przyszły rok to czas na „II Ponadlokalny Turniej Wiedzy o Gminie Młynary”, gdyż warto posiadać wiedzę o naszym miejscu na ziemi.
       Wystawa prac plastycznych w najbliższym miesiącu będzie do obejrzenia w Ośrodku Kultury w Młynarach.
      
      

 


       Wyniki I Ponadlokalnego Turnieju Wiedzy o Gminie Młynary
       „Gmina Młynary – maluję, co widzę i czuję” – dzieci 4-6 lat: 1. miejsce Damian Grochola, 2. miejsce Krystian Szczepaniak, 3. miejsce Wiktoria Kasza, wyróżnienia: Cyprian Rabiczko, Mateusz Małecki, Aleksandra Staręga.
       „Gmina Młynary – maluję, co widzę i czuję” – dzieci 7-10 lat: 1. miejsce Kornelia Ryś, 2. miejsce Alan Czopek, 3. miejsce Radosław Maciuszonek, wyróżnienia: Ida Nisiewicz, Bartłomiej Zabiełło, Maciej Citowicz, Natalia Suchodolska, Karol Obuchowski, Mikołaj Zienkiewicz, Adrianna Ostrowska.
       Test Wiedzy o Gminie Młynary – klasy IV-VI szkoły podstawowej: 1. miejsce Daria Daszkiewicz, 2. miejsce Kacper Perlejewski, 3. miejsce Martyna Cieślukiewicz, 4. miejsce Adam Leonowicz i Jacek Gębczyk.
       Test Wiedzy o Gminie Młynary – gimnazja: 1. miejsce Ewa Kubaszek i Dominika Szturo, 2. miejsce Adrian Czopek, 3. miejsce Gabriela Kosińska, 4. miejsce Michał Iwaszkiewicz i Milena Październik.
      
       Pomysłodawcą i organizatorem I Ponadlokalnego Turnieju Wiedzy o Gminie Młynary jest Fundacja „Teraz My” i Zespół Szkół w Młynarach. Honorowy Patronat – burmistrz Miasta i Gminy Młynary Ryszard Zając.
      

Ewa Nisiewicz, Fundacja „Teraz My”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama