UWAGA!

Turniej Wiedzy o Lesie

Elbląg, Młodzi przyrodnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy.
Młodzi przyrodnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy.

31 maja w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Elblągu odbył się Turniej Wiedzy o Lesie. Młodzi wychowankowie świetlic socjoterapeutycznych pokazali podczas konkursu wysoki poziom wiedzy przyrodniczej.

Konkurs był skierowany do wychowanków świetlic socjoterapeutycznych KARAN – uczniów szkół podstawowych nr 16, 21, 23, świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Gwiezdnej oraz wychowanków OSW nr 2 w Elblągu.
       Głównym zadaniem konkursu było zdobywanie i poszerzanie wiedzy dotyczącej funkcjonowania środowiska leśnego i ochrony przyrody. Mottem dla uczestników był cytat: „Gdy zabraknie powietrza, wody, roślin na ziemi, kula ziemska w jedną pustynię się zamieni. Zginą ryby i ptaki, drzewa i zwierzęta też zginą. Ratujmy więc lasy póki jeszcze możemy, bo gdy je zniszczymy – to sami zginiemy!”.
       Dla organizatorów konkursu las i jego ochrona nie jest czymś obcym, gdyż wychowankowie biorą już kolejny raz udział w ogólnopolskim konkursie „Czysty las” oraz, jako laureaci konkursu grantowego „Moje Silne Drzewo 2009/2010”, realizują jego założenia związane ze zwiększaniem wiedzy na temat lasu.
       Rywalizacja pośród uczestników była bardzo wyrównana, a drużyny zwycięskie wygrały przewagą minimalnej ilości punktów. Wszyscy uczestnicy byli wyróżnieni nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami pamiątkowymi.
      

 


      

Anetta Cieśla, OSW nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama