UWAGA!

Turystyczna przygoda

Dziś Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu, obchodząca w tym roku szkolnym 50-lecie, serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym.

Konkurs plastyczny pod hasłem „Przygoda turystyczna w Elblągu” realizowany będzie na terytorium miasta Elbląga w szkołach podstawowych, w klasach I-III i przedszkolach, w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki. Tematyka prac powinna nawiązywać do promowania turystyki pieszej i rowerowej w Elblągu i jego okolicach. Jego celem jest pobudzanie aktywności twórczej oraz popularyzacja amatorskiej twórczości artystycznej w dziedzinie plastyki wśród dzieci młodszych. Założeniem konkursu jest także przybliżenie walorów miejscowości, w której mieszkają autorzy prac oraz zachęcenie do jej odwiedzenia, umiejętność pokazania osobliwych zakątków swojej miejscowości w plastyce oraz uczczenie Światowego Dnia Turystyki.
       W konkursie mogą uczestniczyć dzieci, ze szkół podstawowych klas I-III i przedszkoli z miasta Elbląga. Do oceny prac konkursowych zostanie powołane jury przez SDK Zakrzewo. Zostaną przyznane: I, II i III nagroda oraz wyróżnienia dla grupy lub klasy z danej placówki oświatowej, z której pochodzi laureat (jury może jednak zdecydować o innym podziale nagród).
       Każdy uczestnik może złożyć do konkursu jedną pracę plastyczną. Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej lub graficznej w formacie A3. Prace, opatrzone metryczką (imię i nazwisko uczestnika, wiek, opis prezentowanego miejsca turystycznego, nazwa, adres i telefon instytucji, z której pochodzi uczestnik oraz imię i nazwisko opiekuna) należy dostarczyć do dnia 20 października do Spółdzielczego Domu Kultury "Zakrzewo", ul. Robotnicza 246, 82-300 Elbląg,  z dopiskiem "Przygoda turystyczna" (przesyłki pocztowe powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem).
       Wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędzie się 29 października, o godz. 11 w SDK Zakrzewo. Uroczystości współtowarzyszyć będzie impreza „Przygoda z nauką” przygotowana przez Szkolę Podstawową nr 18 przy współpracy z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, Klubem Naukowym CENEO z PWSZ Elbląg, Grupą Wodną i innymi. Na tę zabawę zapraszamy wszystkie przedszkolaki i dzieci z klas I-III, w godz. 10 -13.
       Wszelkie uwagi i zapytania należy kierować do Doroty Życzkowskiej z SP 18 w Elblągu, tel. 663543480.
       Organizatorem konkursu plastycznego "Przygoda turystyczna w Elblągu 2010", utworzonym z okazji obchodów światowego dnia turystyki jest Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu. Współorganizatorami zostali: Urząd Miejski w Elblągu, Spółdzielczy Dom Kultury w Elblągu, Hufiec Elbląg.
      
Dorota Życzkowska, SP 18 Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama