UWAGA!

TvO: MKIS w Morągu

 Elbląg, TvO: MKIS w Morągu
(fot. nadesłane)

Od kilku miesięcy tańczą z ogniem, mają na swoim koncie II miejsce zdobyte na Festiwalu „Światło i dźwięk. Inspiracje” we Fromborku. Ciągle szkolą swoje umiejętności, uczą też innych. Wiedzą, że tylko dzięki pracy nad sobą mogą wyrwać się z marazmu, który często dopada młodzież mniejszych miejscowości. Czy ten przykład da się przenieść na elbląski grunt?

MKIS – Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej „UL” w Morągu powstał w 2009 roku. Jako podmiot ekonomii społecznej podejmuje starania przeciwdziałające wykluczeniu społecznemu młodych ludzi. Głównym zadaniem Klubu jest prowadzenie zajęć z młodzieżą, która spotykała się z problemem używek, alkoholu i chuligaństwa. Praca m.in. z animatorami społecznymi, doradcą zawodowym i psychologiem uczy ich życia w środowisku. Dzięki niej zyskują zaradność życiową, świadomość prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, stają się empatyczni i chętni do świadczenia pomocy na rzecz słabszych od siebie.
       Zobacz cały materiał
      
       Film powstał w ramach projektu "OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu" realizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama