UWAGA!

TvO: Pierwsi radni Elbląga

Elbląg, Kadr z filmu.
Kadr z filmu.

Co zadziało się podczas kadencji pierwszej Rady Miejskiej Elbląga? Jak funkcjonowała przed dwudziestoma laty? Goście programu – Teresa Bocheńska i Wiktor Daszkiewicz – ówcześni radni, wspominają dawne czasy oraz opowiadają o nowym projekcie, bezpośrednio dotyczącym tematu.

Cały materiał można obejrzeć na stronie:
      www.telewizjaobywatelska.org.pl.
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Telewizja społeczniaków
 • Przypominam pierwszym radnym Komitetu Obywatelskiego "Solidarność", że popierali prezydenta Gburzyńskiego, pozostawili po sobie miasto brudne i zaniedbane, które potem przez kilka lat Gintowt-Dziewałtowski wyciągał z długów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pammiętliwy(2009-05-19)
 • ta trójka ze zdjęcia siedziała w tamtych czasach w radzie. powrót tych osób to byłby dramat dla miasta. dzisiejsza rada to orły i sokoły przy tych nielotach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POPiSSLD(2009-05-19)
 • A przed 20 laty to co było. Pustka ? Też była rada. Też miała swoje uprawnienia Dla Jachimowiczowopodobnym świat zaczął się w roku 89.A przedtem to po kraju biegały dzikusy i przez pomyłkę zudowały szkoły, przedszkola, pdbudowały miasto. Po 89 nastał zbawiciel Gburzyński i zrobił z Elbląga metropolię. Jak długo można ludziom wciskać ten kit. Dziwne że udało się począć takich cywilizowanych ludzi za komuny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zbzinski(2009-05-19)
 • Zadaniem kadencji Prez. Gburzynskiego i vice Waldzińskiego byl cel, by kazdym elblaskim sklepie, niezaleznie od branzy byl sprzedawany alkohol, i to im sie prawie udalo.
 • hehe co oni mogą? nic nie zmienia! Moga sobie trzaskac filiki ale to nic. :) Chociaz. .Hitlera tez nie brali pod uwage a dzieki dereminacji, pasji i niezłomnosci osiagnal wyzyny kreatywnosci :)) trzeba uwazac uwazac bo Ribentrop moze uderzyc :0 troche podobny :)) no nie?
 • DO PAMIĘTLIWEGO Przypominam przed prezydentem Gburzyńskim rządziła klika Dziewiałta i Słoniny ale 50 lat i to oni doprowadzili do takiego stanu, PRECZ Z KOMUNĄ.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TW BOLEK(2009-05-20)
 • Jak widzę i słyszę te pienia i nostalgie za utraconym światem minionej (niby) epoki, który wbrew pozorom i logice nadal doskonale funkcjonuje w naszej lokalnej społeczności - widzę jak bezpowrotnie odjeżdża z Elbląga Europa z jej wszelkimi nawet najmniejszymi przejawami. Miejsce, w którym bylejakość i ignorancja jest cnotą a brak działania lub kompletne jego fiasko, zaletą - gdzie w tym samym kraju podobne miejscowości kwitną i zachęcają do koegzystencji, pozostaje li tylko nadzieja powrotu w te strony cywilizowanego świata normalnych interesów, stosunków międzyludzkich w przyszłych pokoleniach jednakże niestety bardzo od obecnego czasu odległych. Elblążanie jednak chcą tego świata fikcji i mętnej wody, godząc się na brak perspektyw i bylejakość albo kompletny brak jakiejkolwiek oferty samorządowej egzystencji żyjąc w świecie minionych chwil i akademii jednomajowych. Cóż pozostaje nam starym z tym się pogodzić bo młodzi już od wielu lat głosują nogami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-05-20)
 • Szanowna Pani Bocheńska! Szanowny Panie Jachimowicz! Byłem radnym Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu w kadencji 1997-1990 czyli w czasach Polski Ludowej. Wtedy podjęto decyzję o odkupieniu Modrzewiny od wojska, zatwierdzono plan zagospodarowania dzielnicy mieszkaniowej Bielany, itd. .. A wasze rządy, czyli Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" kojarzą się tylko z długami, których narobił prezydent Gburzyński, wspólnie ze skarbnikiem diecezji, księdzem Halberdą. Czy dobrze pamiętam, że kandydaturę prezydenta Gburzyńskiego zgłosiła na sesji Rady Miejskiej pani Teresa Bocheńska, a radni KO "Solidarność" (w tym Daszkiewicz i Jachimowicz) byli jednogłośnie za tą kandydaturą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były radny MRN(2009-05-20)
 • Do AborygenMiejscowy. Często zabierasz głos w sprawach lokalnych. Jaki jest twój pozytywny wkład w rozwój mojego miasta, poza bełkotem uprawianym na forum Portelu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były radny MRN(2009-05-20)
 • Do czerwonego nic nie wkładam - bo to wbrew logice i rozumowi Szlachetny łaskawco- powielaczu władzy ludowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-05-21)
 • Do AborygenMiejscowy: Skoro nic nie wkładasz to przestan gryzmolic te dyrdymały i wysane z palca teorie i opinie bo mało kto bierze je sobie do serca. Jestezs zwykły malkontent ktory nic nie widzi po za wlasnym nosem :) Elblag w wielu dziedzinach sie rozwija oraz w wielu upada - to logiczne. Kazdy sam bierze i daje dla Elblaga to co uwaza za stosowne. Ty nic nie zrobiles, nic nie dales, na niczym sie nie znasz, oprocz odbierania renty badz zasilku - to twoj wklad w elblaska rzeczywistosc tak aby byla lepsza. Darmozjadzie :))
Reklama