UWAGA!

Tydzień Edukacji Globalnej zakończony

 Elbląg, Tydzień Edukacji Globalnej zakończony
(fot. Ewa Karpowicz, ŚHP)

Dobiegł końca Tydzień Edukacji Globalnej, był on obchodzony w dniach 16-24 listopada. W trakcie projektu wychowankowie Środowiskowego Hufca Pracy 14-1 w Elblągu wzięli udział w pięciu przedsięwzięciach.

Ideą akcji było zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata. W ramach rozpoczynającego się Tygodnia Edukacji Globalnej uczestnicy stworzyli gazetkę ścienną dotyczącą tej międzynarodowej akcji, zapoznali się z wartościami i zasadami praw człowieka oraz z uproszczoną wersją powszechnej deklaracji praw człowieka.
       W trakcie Tygodnia wychowankowie wzięli udział w zajęciach poruszających tematy edukacji globalnej, odbyły się prelekcje na tematy: „Kupuj odpowiedzialnie – Twoje pieniądze kształtują świat”, „Bieda w krajach afrykańskich”, „Marnowanie żywności, a głód na świecie”. Uczestnikom zostały wyświetlone prezentacje multimedialne, z których dowiedzieli się o bieżących problemach krajów Globalnego Południa. Zapoznali się również z działalnością Amnesty International – ogólnoświatowego ruchu ludzi działających na rzecz praw człowieka. Poznali genezę powstania oraz cele działania organizacji. Na koniec wzięli udział w quizie pt. „Prawda czy fałsz”, co jeszcze mocniej utwierdziło ich w przekonaniu, że problemy bezdomności, ubóstwa, głodu i marnowania żywności dotyka również kraje wysoko rozwinięte, w tym także Polskę.
      

 

Łącznie w zajęciach wzięło udział 47 osób. Zajęcia odbywające się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej przyczyniły się do kształtowania
       w uczniach takich postaw, jak szacunek, tolerancja, empatia, chęć pomocy innym. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w proponowanych im zajęciach oraz z dużym zaciekawieniem przyjmowali przedstawiane im kwestie na temat problemów globalnych.
      
      

Ewa Karpowicz, ŚHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama