UWAGA!

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw

 Elbląg, Tydzień pomocy ofiarom przestępstw

Od najbliższego poniedziałku rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw.

Od 22-do 27 lutego 2016 r. osoby pokrzywdzone będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych między innymi przez prawników, psychologów, funkcjonariuszy Policji, czy przedstawicieli instytucji pomocowych. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00. W Elblągu pomoc osobom pokrzywdzonym udzielana będzie w Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej, który mieści się przy ul. Zw. Jaszczurczego 17/101.
       Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin. To również okazja do wskazania im drogi w walce o swoje prawa.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama