UWAGA!

Tygodniowe świętowanie dzieci

Elbląg, Tygodniowe świętowanie dzieci

Już po raz trzynasty kino „Światowid” organizuje Festiwal „Dziecięce Oskary”. W dniach 1-7 czerwca odbędzie pięć prezentacji filmów konkursowych oraz dwóch pokazów pozakonkursowych.

- Warto przyjść do nas. Tylko u nas Dzień Dziecka trwa aż tydzień! - zachęca Natalia Klonowska z Centrum kultury „Światowid".
     „Dziecięce Oskary" to konkursowy przegląd filmów, które dzieci oglądają i oceniają. Wśród konkursowych filmów znalazły się: „Sezon na misia 2”, „Księżniczka słońca”, „Drużyna Buddiego”, „Tajemnica rajskiego wzgórza”, „Wyspa dinozaura 2”. Dodatkowo w weekend pokażemy dwa filmy polskie dla dzieci: „David i Sandy” oraz „Sposób na wakacje Bolka i Lolka”.
     Zabawę w ramach festiwalu rozpocznie Bal Filmowy zorganizowany 1 czerwca o godz. 10 na Placu Jagiellończyka. - Chcemy, aby święto dzieci było wesołe i kolorowe, dlatego na bal należy przyjść przebieranym za ulubionego bohatera filmowego - mówi Natalia Klonowska, organizatorka imprezy. - Będzie z nami Dziennik Elbląski i Nasz Elbląg, poznamy wówczas Małą Księżniczkę i Małego Księcia, czyli zwycięzców plebiscytu na dziecko na okładce gazety.
     Jak zapowiadają organizatorzy podczas balu będzie też wspólne malowanie, śpiewanie, konkurs na najciekawszy strój i oczywiście wspaniała zabawa. Również 1 czerwca o godz. 16 odbędzie się wernisaż prac plastycznych nadesłanych na konkurs „Jak wygląda Oskarek”, a o godz. 17 odbędzie się darmowa projekcja filmu „Sezon na misia 2".
     - Kolejnego dnia, przy okazji projekcji filmu „Księżniczka słońca" postaramy się sprawić, aby dzieciaki poczuły się jak władcy - zachęcają organizatorzy. - A zapraszając na pokaz „Drużyny Buddiego" dzieciaki będą miały okazję pochwalić nam się swoimi psimi przyjaciółmi. Ten, kto zrobi to najciekawiej otrzyma od nas wielkiego pluszaka.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama