UWAGA!

Uczcili Żołnierzy Wyklętych

 Elbląg, Uczcili Żołnierzy Wyklętych
Fot. UM w Elblągu

Elbląg uczcił dziś pamięć Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Punktualnie o godz. 12 przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej wiązanki kwiatów złożyli Michał Missan, wiceprezydent Elbląga (w imieniu prezydenta Wróblewskiego) oraz Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej.

Przed pomnikiem obecni byli także przedstawiciele elbląskich środowisk patriotycznych, którzy złożyli wiązanki, hołd Żołnierzom Niezłomnym oddali również przedstawiciele elbląskiej Solidarności.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Smutna uroczystość, brak kompani honorowej wojska, to już powiatowe miasto się z naszego Elbląga zrobiło, wycofanie wojska i 16 dywizji z Elbląga pokazuje smutek i przygnębienie panujące w mieście i upadek.
 • Tak świętuje towarzysz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  Walczzlewactwem(2021-03-01)
 • Dziwne święto.
 • Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, między godziną 20.00 a 20.45 strzałem w tył głowy zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” - prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”)i jego najbliżsi współpracownicy. Ciał zamordowanych nie wydano rodzinom. Pogrzebano je w nieznanym do dziś miejscu. Śmierć ponieśli: Łukasz Ciepliński, Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel.
 • Faszyści z onru też czcili pamięć ?
 • @??!!?? - A co ma do tego ONR czerwony karzełku
 • polityka wstydu uprawniana przez rząd i lokalnych działaczy, towarzysze mają wille i tłuste emeryturki i śmieją się w twarz swoim ofiarom popijając koniak od pana martella ale nie taki dla hołoty za 150zł tylko taki droższy wiadomo, no i właśnie taki żywot chce prowadzić towarzysz nasz umiłowany znajomy ze swoimi kolesiami, dziś nikim jutro wszystkim ! polacy i służby państwowe nie chcą i boją się posprzątać tą patologię bo tak zwana polska demokracja dopuszcza takie rzeczy, no to jak dopuszcza no to jest jak jest, mamy takie państwo jakie mamy, ci co walczyli z towarzyszami leżą w lasach w masowych grobach i pluje sie na nich, pluje się na pomordowanych w radzieckich obozach, pluje się na mundur a lewacto hasa i liczy pieniążki i ma się bardzo dobrze, żałosne na prawdę, żałosne. .. ..
 • .. .. .i już się zaczyna cenzura heheheh no właśnie
 • 1 marca 2021 a lewactwo działa w Polsce legalnie, poplecznicy złodziei morderców i psychopatów pod przykrywką demokracji, wolności, i co ? i nic, widocznie panom u władzy i policji i abw sie podoba taka postawa obywatelska
 • @Niszczlewactwo - Pewnie zamawiali tylko, ,pięć piw, ,. .. .. jak zwykle.
 • @o07 - ,, Prawdziwy Patriota, ,to taki z ONR czy PISu? Bo pewnie reszta to, ,zdrajcy. .. .. co to nie zamawiają, ,pięć piw, ,?????
 • To w końcu wyklęci czy przeklęci ? Jedni nie chcieli wysłuchać rozkazu aby przerwać bezsensowne walki drudzy wypełniali decyzję Jałty - Trzech Mocarstw, bo znowu za nas musieli decydować inni. No i była bratobójcza walka. @Amen.
Reklama