UWAGA!

Uczeń elbląskiej szkoły w finale

 
Elbląg, Uczeń elbląskiej szkoły w finale
fot. nadesłane

W ostatnią sobotę blisko 40 drużyn z Północnej Polski przystąpiło do eliminacji regionalnych „IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych". Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą techniczną, umiejętnościami konstrukcyjnymi i pomysłowością. Etap ten stał się przepustką do ogólnopolskiego finału dla ucznia elbląskiego Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika.

Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie swoje konstrukcje wykonują samodzielnie lub w dwu- trzyosobowych zespołach. Maszyny badane są na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach: "Największa moc", "Obroty przy obciążonym wale maszyny", "Moment obrotowy przy zatrzymanym wale". Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.
       W etapie regionalnym Elbląg reprezentowany był przez 5 drużyn z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu i 1 drużynę ze Środowiskowego Hufca Pracy. Elbląskie drużyny stanęły do walki z innymi uczniami z województwa warmińsko-mazurskiego, a także województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zmagania były niezwykle ciężkie, a konkurencja duża. Po ostatecznym podliczeniu punktów okazało się, że jeden z elblążan znalazł się w pierwszej trójce, a tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego. Uczeń ZSIŚiU - Stanisław Bodziacki i jego turbina wiatrowa o nazwie „Fury" zajęli trzecie miejsce.
       Rozstrzygnięcie turnieju na poziomie krajowym odbędzie się na początku grudnia. Na zwycięzcę czeka nagroda warta 1000 zł. Mamy nadzieję, że uczeń Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług „zdmuchnie" konkurencję i stanie na szczycie podium.
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama