UWAGA!

Uczniowie I LO wyruszają w rejs „Pogorią”

Elbląg, Uczniowie I LO wyruszają w rejs „Pogorią”
fot. nadesłana

Dziś (28 kwietnia) uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego już po raz piąty wyruszą w rejs żaglowcem „Pogoria”. Trasa wyprawy obejmie najbardziej urokliwe i malownicze miasta i miasteczka leżące u wybrzeży Morza Śródziemnego.

Planujemy wypłynięcie z Genui lecz to, skąd wypłyniemy, tak naprawdę zależy od załogi, którą przyjdzie nam zmieniać. W poprzednich rejsach „Pogoria” z elbląską banderą pod salingiem odwiedziła, m.in. Livorno, Portofino, Elbę, San Remo, Monte Carlo, Niceę i Calvi na Korsyce.
       Żeglowanie to nie tylko przyjemne spędzanie czasu, ale także ciężka praca i nauka. Wszyscy załoganci będą pełnili obowiązki związane z obsługą takielunku, nawigacją, pracami pokładowymi i gospodarczymi.
       Pobyt na „Pogorii” to również żywa lekcja geografii, historii, kultury marynistycznej, a także umiejętności współdziałania, samodzielności, dojrzałości, odwagi i odpowiedzialności – za siebie i za innych.
       I Liceum Ogólnokształcące od wielu lat zajmuje się edukacją żeglarską młodzieży. Przy szkole został powołany Uczniowski Klub Sportowy „Horyzont”, który organizuje rejsy, szkolenia i kultywuje tradycje morskie. Młodzież bierze udział w rejsach po Wielkich Jeziorach Mazurskich, Pojezierzu Iławskim i Zalewie Wiślanym, a także poznaje tajniki sztuki żeglarskiej, pływając i zajmując się dwoma szkolnymi jachtami.
       W działalność klubu zaangażowani są: rodzice, absolwenci szkoły i sympatycy, którzy często uzupełniają załogę rejsu „Pogorią”. Zapraszamy do współpracy szkoły zainteresowane wspólną organizacją przyszłych rejsów.
       Pozostaje nam jedynie życzyć pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem!
      
Anna Luiza Górecka, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama