UWAGA!

Uczniowie klasy mundurowej zadebiutowali przed kamerą

 
Elbląg, Uczniowie klasy mundurowej zadebiutowali przed kamerą
(fot. nadesłana)

Kim jest oficer prasowy? Jak udzielić informacji mediom? Jak dobrze wypaść przed kamerą? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali przedstawiciel policji oraz lokalny dziennikarz podczas spotkania z klasą mundurową. Uczniowie po raz pierwszy mieli szansę wcielić się w rolę oficera prasowego oraz osoby przeprowadzającej wywiad.

Już po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie prowadzą cykl szkoleń uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie. Na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy komendantem powiatowym policji w Braniewie a dyrektorem Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie młodzież spotyka się z policjantami i zdobywa wiedzę z zakresu wybranych zagadnień bezpieczeństwa i służby w policji.
       Wczoraj uczniowie mieli niecodzienną szansę na sprawdzenie swoich telewizyjnych umiejętności. Tematyka spotkania poświęcona została pracy oficera prasowego policji oraz współpracy z mediami. Oprócz funkcjonariusza w zajęciach uczestniczył przedstawiciel lokalnej telewizji Tomasz Sitarz.
       Na początku młodzież została zapoznana z prawnymi aspektami służby oficera prasowego. Zebranym przybliżono pełnione przez niego funkcję, jak również na przykładzie braniewskiej jednostki policji, charakter pracy zespołu prasowego. Funkcjonariusz podkreślał, że policja w kontaktach z dziennikarzami posługuje się wieloma kanałami komunikacji. Do jej podstawowych narzędzi zaliczono telefon komórkowy oraz e-mail. W rozmowie z uczniami zaznaczano, że pokazywanie codziennej pracy policji ma znaczenie dla wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.
       Dzięki współpracy oficera prasowego z mediami do szerokiego grona odbiorców trafiają serwisy informacyjne jednostki, komunikaty związane z poszukiwaniem lub zaginięciem osób, jak również informacje o przestępcach.
       O swojej pracy opowiedział młodzieży także lokalny dziennikarz. Po części teoretycznej uczniowie uczestniczyli w warsztatach związanych z przekazywaniem informacji prasowej. Na podstawie komunikatu przygotowanego specjalnie na te zajęcia, młodzież z klasy mundurowej udzielała informacji przed kamerą, a także odpowiadała na trudne pytania. Uczniowie wcielali się zarówno w rolę oficera prasowego jak i dziennikarza. Na zakończenie zajęć wszystkim obecnym zaprezentowano specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zrealizowania materiału audio-video.
       Wielu uczniów po raz pierwszy znajdowało się po tej stronie kamery. Pomimo tego młodzież poradziła sobie bardzo dobrze. Możliwe, że dzięki właśnie takim zajęciom, część z nich zwiąże swoją przyszłość z mediami.
      
Jolanta Ciszewska, KPP Braniewo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama