UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczniowie klasy mundurowej zadebiutowali przed kamerą

 
Elbląg, Uczniowie klasy mundurowej zadebiutowali przed kamerą
(fot. nadesłana)

Kim jest oficer prasowy? Jak udzielić informacji mediom? Jak dobrze wypaść przed kamerą? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali przedstawiciel policji oraz lokalny dziennikarz podczas spotkania z klasą mundurową. Uczniowie po raz pierwszy mieli szansę wcielić się w rolę oficera prasowego oraz osoby przeprowadzającej wywiad.

Już po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie prowadzą cykl szkoleń uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie. Na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy komendantem powiatowym policji w Braniewie a dyrektorem Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie młodzież spotyka się z policjantami i zdobywa wiedzę z zakresu wybranych zagadnień bezpieczeństwa i służby w policji.
       Wczoraj uczniowie mieli niecodzienną szansę na sprawdzenie swoich telewizyjnych umiejętności. Tematyka spotkania poświęcona została pracy oficera prasowego policji oraz współpracy z mediami. Oprócz funkcjonariusza w zajęciach uczestniczył przedstawiciel lokalnej telewizji Tomasz Sitarz.
       Na początku młodzież została zapoznana z prawnymi aspektami służby oficera prasowego. Zebranym przybliżono pełnione przez niego funkcję, jak również na przykładzie braniewskiej jednostki policji, charakter pracy zespołu prasowego. Funkcjonariusz podkreślał, że policja w kontaktach z dziennikarzami posługuje się wieloma kanałami komunikacji. Do jej podstawowych narzędzi zaliczono telefon komórkowy oraz e-mail. W rozmowie z uczniami zaznaczano, że pokazywanie codziennej pracy policji ma znaczenie dla wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.
       Dzięki współpracy oficera prasowego z mediami do szerokiego grona odbiorców trafiają serwisy informacyjne jednostki, komunikaty związane z poszukiwaniem lub zaginięciem osób, jak również informacje o przestępcach.
       O swojej pracy opowiedział młodzieży także lokalny dziennikarz. Po części teoretycznej uczniowie uczestniczyli w warsztatach związanych z przekazywaniem informacji prasowej. Na podstawie komunikatu przygotowanego specjalnie na te zajęcia, młodzież z klasy mundurowej udzielała informacji przed kamerą, a także odpowiadała na trudne pytania. Uczniowie wcielali się zarówno w rolę oficera prasowego jak i dziennikarza. Na zakończenie zajęć wszystkim obecnym zaprezentowano specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zrealizowania materiału audio-video.
       Wielu uczniów po raz pierwszy znajdowało się po tej stronie kamery. Pomimo tego młodzież poradziła sobie bardzo dobrze. Możliwe, że dzięki właśnie takim zajęciom, część z nich zwiąże swoją przyszłość z mediami.
      
Jolanta Ciszewska, KPP Braniewo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama