UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczniowie promują Mazury

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursach na eko-plakat oraz kampanię promocyjną ,,Mazury Cud Natury”. Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” organizuje natomiast regionalny konkurs recytatorski ,,Literackie Mazury Cud Natury”.

Konkursy ruszyły 1 marca i związane są z udziałem Mazurskich Jezior w konkursie Fundacji New7Wonders na nowe 7 cudów natury.
       – Mazury to jeden z pięciu najpiękniejszych zakątków w Europie i jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na świecie – mówi marszałek Jacek Protas. – Dzięki konkursom dzieci i młodzież nie tylko poszerzą swoją wiedzę o tym wyjątkowym miejscu, lecz będą też zachęcać swoich bliskich – rodzinę, przyjaciół i znajomych – do oddania głosu na Mazurskie Jeziora w światowym plebiscycie. Ważny jest każdy głos oddany na Mazury.
      
       Konkurs na kampanię promocyjną ,,Mazury Cud Natury”
      
Patronat nad konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. To już druga edycja konkursu na kampanię promocyjną, podczas której uczestnicy będą mieli za zadanie zachęcić mieszkańców danej miejscowości, regionu i/lub województwa do oddania głosu na Mazurskie Jeziora w plebiscycie szwajcarskiej Fundacji „New7Wonders”. W 2009 roku Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zorganizował konkurs wojewódzki, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
       Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (formularz do pobrania na stronie www.wrota.warmia.mazury.pl, w zakładce ,,Do pobrania”) i przesłanie go pocztą elektroniczną na adres: redakcja@warmia.mazury.pl do 22 marca.
       Prace (wypełnione załączniki oraz płyta CD/DVD z prezentacją działań) należy przesłać do 24 maja (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Biuro Koordynacji Promocji i Komunikacji Społecznej, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn, z dopiskiem: „KAMPANIA”
       Wraz z pracami należy przesłać sprawozdanie z przeprowadzonej akcji kontrasygnowany przez nauczyciela prowadzącego oraz dyrektora szkoły (wzór sprawozdania na stronie www.wrota.warmia.mazury.pl, w zakładce ,,Do pobrania”).
       Spośród nadesłanych prac jury wybierze laureatów poszczególnych województw (po jednym laureacie z każdej kategorii), z których wybrani zostaną główni laureaci konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 7 czerwca na stronie internetowej www.wrota.warmia.mazury.pl oraz stronie www.jeziora.warmia.mazury.pl. Na zwycięzców czekają nagrody.
      
       Konkurs na eko-plakat
       Ogólnopolski konkurs pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Uczestnicy mają zachęcić mieszkańców danej miejscowości, regionu i/lub województwa do oddania głosu na Mazurskie Jeziora w plebiscycie szwajcarskiej Fundacji „New7Wonders”. Celem konkursu jest również m.in. pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat ochrony dziedzictwa przyrodniczego Polski (a w sposób szczególny ochrony Mazurskich Jezior), kreowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych oraz zachęcenie uczniów do udziału w życia społeczeństwa obywatelskiego.
       Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie na adres Organizatora konkursu plakatu zachęcającego do ochrony polskiej przyrody, a zwłaszcza Mazurskich Jezior, jako jedynego, polskiego finalisty światowego konkursu szwajcarskiej Fundacji „New7Wonders” na 7 Nowych Cudów Natury. Plakat ma kształtować u jego odbiorców postawę proekologiczną, może być wykonany w dowolnej technice w formacie A4.
       Prace opatrzone unikalnym godłem z tyłu pracy należy przesłać w sztywnej kopercie w terminie do 20 maja (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Biuro Koordynacji Promocji i Komunikacji Społecznej, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn, z dopiskiem: „EKO-PLAKAT”.
       W kopercie z pracą powinna znajdować się druga, zaklejona koperta, z danymi autora ukrywającego się pod danym głosem, wg wzoru: imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania (ul., nr domu, mieszkania, kod, miasto), adres e-mailowy autora lub prawnego opiekuna, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy), kategoria (szkoła podstawowa lub gimnazjalna).
       Jury konkursowe przy wyborze najlepszych prac będzie kierować się następującymi kryteriami: wartość plastyczna, samodzielne wykonanie pracy, kreatywny pomysł promocji ochrony polskiej przyrody, a zwłaszcza Mazurskich Jezior poprzez plakat oraz estetyka wykonania pracy. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 7 czerwca na stronie internetowej www.wrota.warmia.mazury.pl oraz stronie www.jeziora.warmia.mazury.pl.
      
       Literackie Mazury Cud Natury
       W konkursie mogą wziąć udział szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystkie szkoły, które chcą uczestniczyć w konkursie, powinny przeprowadzić szkolne eliminacje Konkursu oraz zgłosić laureatów eliminacji szkolnych do eliminacji centralnych (każda szkoła może zgłosić do udziału w konkursie jednego laureata, ostateczny termin zgłoszeń mija 15 maja. KW ,,Borussia”, ul. Kopernika 45, Olsztyn, tel. 89 534 00 26 oraz 523 72 93, e-mail: sekretariat@borussia.pl.
       Eliminacje centralne odbędą się w Olsztynie 26 maja (początek przesłuchań o godz. 9). Uczestnicy konkursu prezentują fragmenty dwóch utworów: jeden dowolnie wybrany fragment prozy na podstawie utworu Siegrfieda Lenza ,,Muzeum ziemi ojczystej” oraz dowolnie wybrany fragment literatury regionalnej (utwory o tematyce dowolnej autorów urodzonych na Warmii i Mazurach, pochodzących z Warmii i Mazur, w tym autorów zarówno współczesnych, jak i dawnych). Czas prezentacji obydwu fragmentów nie powinien przekroczyć sześciu minut. Jury konkursowe weźmie pod uwagę interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, tempo, intonacja, znajomość tekstu oraz opracowanie głosowe.
       Szczegółowe informacje dotyczące miejsca przesłuchań oraz kolejności występowania uczestników zostaną przesłane drogą elektroniczną. Informacje będzie można uzyskać także telefonicznie w Biurze Stowarzyszenia WK Borussia od 20 do 30 maja w godz. od 10 do 14 pod tel. 89 534 00 26. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 maja. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 1 czerwca w Olsztynie. Laureaci Eliminacji Centralnych zostaną zaproszeni do prezentacji podczas Gali z okazji Jubileuszu XX-lecia WK Borussia w Olsztynie w październiku.
       Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa ,,Borussia”.
      
       Gabinet Marszałka
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama