UWAGA!

Uczniowie SP 21 podczas kampanii „Hospicjum to też Życie”

 Elbląg, Uczniowie SP 21 podczas kampanii „Hospicjum to też Życie”
(fot. nadesłana)

Hospicjum Elbląskie i Biblioteka Elbląska w ramach XII ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie” zaprosili uczniów SP 21 z klasy II F i III A na wysłuchanie bajki. 16 listopada w bibliotece przy ul. św. Ducha "Kopciuszka" czytali dyrektor Hospicjum Elbląskiego Wiesława Pokropska i prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tegoroczna kampania prowadzona jest w całej Polsce pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby młodych ludzi, których bliscy zmarli, na ich cierpienie i żałobę. Pomocne są właśnie bajki, których bohaterami są dzieci pozbawione przynajmniej jednego rodzica. Podczas spotkania zaproszeni goście przeczytali głośno bajkę pt. „Kopciuszek”, a następnie odbyły się zajęcia związane z omawianą tematyką.
       Klasy w grupach wykonywały zadania, których rozwiązanie doprowadziło do odnalezienia pantofelka Kopciuszka. Na zakończenie uczniowie wykonali papierowe pacynki: dziewczynki - księżniczki, chłopcy - książęta. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak szczytnej akcji.
      
Anna Czerwińska, Małgorzata Wiśniewska, SP 21

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Super, że dzieciaki są włączane w takie akcje! Poważnych tematów, dotyczących naszej egzystencji nie można spychać do podziemia.
Reklama