UWAGA!

Uczniowie SP 23 odwiedzili prezydenta Słowenii

 
Elbląg, Uczniowie SP 23 odwiedzili prezydenta Słowenii
fot. nadesłana

W dniach 19-23 września uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu odwiedzili Słowenię. Najciekwaszym punktem wycieczki była wizyta w Pałacu Prezydenckim i spotkanie z prezydentem Słowenii.

Uczniowie gościli w Kozje, małym górskim miasteczku. Podczas pięciodniowego pobytu mieli okazję poznać bogatą kulturę, historię i przyrodę Słowenii. Wiele niezwykłych wrażeń dostarczyło zwiedzanie parku krajobrazowego, skoczni narciarskiej w Planicy czy zamku w Bled. Wszyscy uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem gościnności gospodarzy. Uczniowie, którzy przebywali u słoweńskich rodzin, mieli okazję nie tylko zaprzyjaźnić się, ale poznać ich tradycje i obyczaje.
       Podczas pobytu niezapomniane wrażenie wywarła na uczniów wizyta u prezydenta Republiki Słowenii pana Borut Pahor. Po przyjeździe do stolicy Słowenii Lubiany udaliśmy się do Pałacu Prezydenckiego. Tu powitani zostaliśmy przez jednego z urzędników prezydenta, który zapoznał nas z planem wizyty oraz historią pałacu. Pana prezydenta powitaliśmy gromkimi oklaskami. Zachęcił on uczniów do rozmowy w języku angielskim. Nasi uczniowie zadawali wiele pytań, a najczęściej zadawanym pytaniem było, jak to jest być prezydentem i jakie trzeba mieć umiejętności, aby być wybranym na to stanowisko. Prezydent żywo interesował się naszymi działaniami pro-ekologicznymi w ramach projektu. Na zakończenie tej wizyty uczestnicy spotkania wręczyli panu prezydentowi drobne upominki, prezentację multimedialną projektu "Zielona Europa”.
       Wizyta była dobrą okazją do wymiany doświadczeń, spotkania z władzami państwowym, lokalnymi, oświatowymi i nauczycielami, zawarcia nowych przyjaźni.
      
Iwona Głowińska, Małgorzata Ferdyn
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama