UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczniowie w mundurach odwiedzili policjantów

Elbląg, Uczniowie mogli m.in. przyjrzeć się z bliska pracy policjantów służby dyżurnej
Uczniowie mogli m.in. przyjrzeć się z bliska pracy policjantów służby dyżurnej (fot. KMP Elbląg)

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu odwiedzili elbląską komendę policji. Mogli przyjrzeć się z bliska pracy policjantów służby dyżurnej, techników kryminalistyki, a także obejrzeć pomieszczenia i poznać specyfikę pracy m.in. w policyjnej izbie dziecka.

Wczorajsza (29 września) wizyta młodzieży z klasy mundurowej rozpoczęła się od spotkania z kierownictwem elbląskiej komendy.
       - Komendant mł. insp. Marek Osik oraz jego zastępca nadkom. Robert Muraszko, podczas spotkania w auli zapewnili uczniów, że uzyskają od policjantów wszelką pomoc w zdobywaniu wiedzy prawnej oraz technicznej z zakresu pracy w formacji policyjnej – mówi sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Podczas wizyty uczniowie zapoznawali się z aspektami pracy oficerów dyżurnych, techników kryminalistyki (fot. niżej), specyfiki pracy policyjnej izby dziecka. Wizyty i spotkania z młodzieżą klasy mundurowej będą się odbywały cykliczne.
      

 


       Klasa mundurowa Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy Grottgera w Elblągu to klasa, której profil edukacyjny zawiera elementy szkolenia policyjnego oraz służb pożarniczych. Ponad 30-osobowa grupa uczniów będzie miała wsparcie ze strony elbląskich policjantów oraz strażaków, którzy będą współpracowali z młodzieżą podczas zajęć.
       - Idea stworzenia programu nauczania kładącego nacisk na zagadnienia bezpieczeństwa publicznego to zupełnie nowatorska idea realizowana już przez policjantów, między innymi na Pomorzu oraz ostatnio w Liceum Ogólnokształcącym w Pasłęku – wskazuje sierżant Nowacki. - Szkoła przygotowuje młodzież, która poważnie myśli o podjęciu w przyszłości służby w Policji. Podczas zajęć uczniowie poznają m.in. elementy musztry policyjnej, zasady naboru do służby w policji. Ponadto zdobywają wiedzę o prawach człowieka, prawach dziecka, czy przemocy w rodzinie. Dla podkreślenia odmienności profilu, uczniowie noszą specjalnie zaprojektowane mundury. Opiekę merytoryczną nad klasą mundurową sprawować będzie emerytowany inspektor policji Roman Krawczyński.
      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Policja? - Roman Krawczyński ? - opiekun młodzieży ? "Życie jest jedno - to. .. " - No właśnie ! Zajmij się pan dziennikarstwem jak pana koleś po fachu i nie marnuj pan życia innym !
  • siedzą tylko w internecie i czytają co na nich piszą ot gwiazdy ochronne społeczeństwa.
Reklama