UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczniowie wiedzą na bank

 
Elbląg, Uczniowie wiedzą na bank
fot. nadesłana, arch.portel

4 kwietnia w II LO w Elblągu odbędzie się siódma edycja Konkursu "Wiem na bank”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego organizatorami są II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu oraz Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Konkurs składa się z dwóch części: indywidualnej oraz zespołowej. Jury konkursu zweryfikuje wiedzę uczniów z województw warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego dotyczącą współczesnych problemów funkcjonowania rynków finansowych, zagadnień z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii. W drugiej części konkursu zostanie poddany ocenie stopień przygotowania uczniów do praktycznego zastosowania posiadanej wiedzy w nadchodzącym dorosłym życiu.
       Atrakcją każdej edycji konkursu jest ciekawy wykład wygłoszony przez pracowników naukowych Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz spotkania ze studentami tego wydziału.
       Konkurs odbywa się cyklicznie, raz w roku. Cieszy się powodzeniem. W szóstej edycji wzięło w nim udział 69 uczniów z 14 szkół. Jego celem jest pogłębianie wiedzy ekonomicznej, budowanie świadomości ekonomicznej i przygotowanie młodzieży do pracy w zespole, pobudzanie twórczego myślenia oraz wykorzystywanie tej wiedzy w codziennym życiu.
       W części konkursowej polegającej na rywalizacji indywidualnej, każdy z uczestników rozwiązuje test składający się z 30 pytań zamkniętych. Czas rozwiązywania testu wynosi 45 minut. Zwycięzcami części dotyczącej rywalizacji indywidualnej zostaną trzej uczniowie, którzy osiągną najlepszy wynik z testu (największą liczbę punktów). W części polegającej na rywalizacji zespołowej oceniana będzie kreatywność i umiejętność pracy w grupie. Rywalizacja zespołowa wiąże się z rozwiązaniem w ciągu 40 minut przez drużynę reprezentującą daną szkołę zadania kreatywnego (studium przypadku) oraz zaprezentowaniu proponowanego projektu. Jedna szkoła może zgłosić do konkursu nie więcej niż 5 uczestników. Zastrzeżenie nie dotyczy zespołów szkół.
       W jury konkursowym zasiadają: dwaj przedstawiciele Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, jeden przedstawiciel II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu oraz jeden przedstawiciel banku.
       Każdy z uczestników Konkursu „Wiem na bank” otrzyma Certyfikat. Zwycięzcy konkursu w części indywidualnej otrzymają tytuł laureata oraz nagrody. Zwycięska drużyna otrzyma tytuł laureata konkursu zespołowego, a jej członkowie nagrody indywidualne. Każda szkoła, która weźmie udział w konkursie otrzyma Certyfikat udziału, a także prawo do „Dedykowanej wizyty na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej” dla uczniów jednej klasy. W ramach „Dedykowanej wizyty na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej” przewidziano m.in. wykład dotyczący wybranego zagadnienia z zakresu ekonomii, warsztaty z przedsiębiorczości itp.
      
       Szczegółowy przebieg Konkursu „Wiem na bank”
       11.00 -  powitanie uczestników oraz gości
       11.15 – 12.00 -  I część konkursu (rywalizacja indywidualna): rozdanie testów
       12.00 – 12.15 - przerwa kawowa
       12.15 – 13.20 -  wykład przedstawiciela Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej
       13.20 – 13.40 - spotkanie ze studentami WZiE
       13.45 – 14.15 -  II część konkursu (rywalizacja zespołowa): rozdanie zadań
       14.20 – 14.30 - pokaz filmu PG
       14.30 - ogłoszenie wyników
      
       Konkurs „Wiem na bank” jest ważnym przedsięwzięciem dla uczniów elbląskich szkół oraz dla regionu. Dlatego doczekał się kolejnej edycji. Wielu uczniów rozwija swoje zainteresowania, kontynuując edukację ekonomiczną na najlepszych uczelniach w kraju i budując przedsiębiorczość na lokalnym rynku. Działania PG i II LO w zakresie promocji postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi odnoszą spodziewany efekt, a przyjęty kierunek pracy z młodzieżą jest właściwy.
      
Dorota Radomska, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama