UWAGA!

Uczniowie zapalili znicze

 Elbląg, Uczniowie zapalili znicze
fot. nadesłana

Uczniowie SP nr 21 w przeddzień Wszystkich Świętych odwiedzali groby w celu oddania hołdu zmarłym. Klasa II c wraz z wychowawcą zapaliła znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

Jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Przypominamy uczniom, że tym dniu chodzimy również na miejsca krwawych bitew i na cmentarze wojenne. Nie możemy zapomnieć o tych, dzięki którym żyjemy w kraju wyzwolonym, w kraju wolnym politycznie, dlatego każdy z nas powinien się pomodlić za poległych za ojczyznę, powinien zapalić znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza.
       Wszystkich Świętych jest zachętą do zadumy, do przemyśleń o przemijającej historii, którą warto utrwalić dla potomnych. Kultywowanie pamięci zmarłych członków rodziny to także dobra lekcja dla naszych wychowanków. Aby kiedyś, nad naszym grobem, spotykały się nasze dzieci, wnuki, prawnuki, kuzyni, kuzyni kuzynów…
       Pamięć o zmarłych jest świadectwem rytuałów pogrzebowych, jest również rysem naszej obyczajowości. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Dlatego ten szczególny dzień jest dla nas tak ważny, podtrzymujemy dzięki temu naszą pamięć o zmarłych, co pozwala im w pewien sposób być wciąż wśród nas - żywych.
      
Bożena Foreńska, wychowawca kl. IIc, SP nr 21
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama