UWAGA!

Ukraińscy goście w Ośrodku przy Kopernika

 Elbląg, Reprezentacja Ukrainy na Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych
Reprezentacja Ukrainy na Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych (fot. AD)

Gościnność to przecież Polaków mocna strona. I w takim przekonaniu Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Elblągu podejmował w swoich skromnych, ale jakże przyjaznych, progach reprezentację Ukrainy na Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Trzydniowa wizyta gości (15-18 września) w Grupach Wychowawczych Ośrodka zaowocowała nawiązaniem kontaktów personalnych podczas próby porozumiewania się w obcym języku. Nieocenioną rolę odegrało wspólne zamiłowanie do sportu, pojmowanego jako przygoda i pasja, a nie jedynie i wyłącznie, jako element konkurencji i sportowej rywalizacji.
       Dzień 17 września nabrał szczególnego charakteru, zarówno dla gości jak i gospodarzy. Nastąpił długo oczekiwany moment uroczystego przekazania sztafety z „Ogniem Nadziei” reprezentacji Ukrainy. Program dnia towarzyszący temu podniosłemu wydarzeniu, był napięty
       i zróżnicowany pod względem atrakcji. Uczniowie klas gimnazjum i szkoły zawodowej udali się pod opieką wychowawców na trasę biegu sztafetowego, by tam obserwować i dopingować zawodników niosących Ogień Nadziei. Miejscem startu była elbląska Starówka. Trasa biegu z pochodnią wiodła od Bramy Targowej wzdłuż ulicy Robotniczej do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
       Członkowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych obejrzeli uroczystość przekazania Ognia Nadziei oraz część artystyczną i pokazy sportowe w hali lodowiska miejskiego. Wśród występujących dla szerokiego gremium publiczności nie mogło zabraknąć naszych szkolnych „ Koperniczków ”. Niemałą atrakcją programu były również występy innych artystów i sportowców, m. in. pary tanecznej z SP 25, czy przedstawicieli Klubu Sportowego „ Atak”.
       Niecodzienne wydarzenie kulturalno - sportowe zapadło w pamięci uczniów Ośrodka, stało się tematem dyskusji i wypracowań zwłaszcza podczas lekcji języka polskiego.
      
Edyta Pardo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama