UWAGA!

Ulica dla odważnych kierowców

 
Elbląg, Ulica dla odważnych kierowców
(fot. AD)

Samochody zaparkowane na chodnikach, na trawnikach, wzdłuż ulicy, która dwukierunkową jest tylko z nazwy – tak wygląda codzienność mieszkańców domów przy ulicach Struga, Diaczenki i Zajchowskiego. W godzinach szczytu i w weekendy trudno jest tamtędy przejść, a tym bardziej przejechać.

Mieszkańcy są zgodni – nie ma gdzie zaparkować, droga jest wąska i ciężko jest się na niej poruszać.
       – My wiemy, gdzie zjechać, gdzie się zatrzymać, żeby puścić samochód, który jedzie w przeciwną stronę – mówi jeden z lokatorów budynku przy ul. Diaczenki. – Gorzej jest, gdy przyjeżdża ktoś nie stąd. Wczoraj na przykład wracałem z pracy i wjechał ktoś z powiatu elbląskiego. Myślał, że wszyscy mu ustąpią. Tak zablokował ulicę, że musiał cofać i wjeżdżać na trawę, żeby odkorkować cały ruch.
       – Droga jest tragiczna – mówi mieszkanka wieżowca. – Nie ma gdzie zaparkować. Nasz wieżowiec nie ma w ogóle parkingu, a samochodów jest prawie tyle, co rodzin, więc jest bardzo tłoczno.
       – Tutaj każdy kierowca uczy się ekstremalnej jazdy – dodaje inny mieszkaniec. – Lawirowanie między samochodami, do tego trzeba uważać na pieszych. Do stłuczki tu może dojść bardzo szybko.
       Zwróciliśmy się w tej sprawie do Urzędu Miejskiego, odpowiedź jest jednoznaczna – ze względu na brak możliwości nie ma mowy o budowie dodatkowego parkingu.
       „Zwarta zabudowa wzdłuż ulicy Struga oraz braki terenowe uniemożliwiają przebudowę ulicy. Obecna szerokość, tj. 4,5 metra, dopuszcza ruch dwukierunkowy, jednak ze względu na zaparkowane po jednej stronie ulicy Struga pojazdy, jest on w pewnym stopniu utrudniony. Do tej pory nie było żadnych zgłoszeń dotyczących utrudnień w ruchu, które wymagałyby interwencji.
      

 

Jedynym rozwiązaniem, które mogłoby spowodować ewentualną poprawę przejezdności, byłoby wprowadzenie ruchu jednokierunkowego (znak D-3). Jednak bez kompleksowej przebudowy układu komunikacyjnego pomiędzy ulicami Zajchowskiego, Diaczenki i Struga, sama zmiana organizacji ruchu może nie przynieść oczekiwanego efektu. Jeśli mieszkańcy byliby za wprowadzeniem zmian w obecnie funkcjonującej organizacji ruchu, po przeanalizowaniu i wybraniu odpowiedniego wariantu oznakowania zmiany mogłyby zostać wprowadzone. Dodatkową sprawą, która komplikuje kompleksową przebudowę, jest fakt, że za poszczególne ciągi komunikacyjne odpowiadają różni zarządcy.
       W nowej edycji budżetu obywatelskiego są wnioski dotyczące przebudowy ulic Diaczenki i Zajchowskiego. Jeśli zostaną poparte odpowiednią liczbą głosów, być może sprawa utrudnień w ruchu w tej części miasta zostanie rozwiązana.”
      
      

K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • gdzie straz miejska ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  9
  alojzy_b0mbel(2013-10-04)
 • Wspólnoty mieszkaniowe powinny wzorować się na "Sielance" i tam gdzie jest to możliwe wykorzystać każdy metr na parking ze szlabanem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  bobiczek(2013-10-04)
 • wystarczyłoby, przy Nowowiejskiej 6 wybudować taki parking jaki dla mieszkańców bloku obok wybudowała Sielanka, tylko ZBK ma problem. Ponadto jest możliwość przerobienia pasu trawnika wzdłuż bloku przy ul. Diaczenki od nr chyba 8 do 12.Dla chcącego nic trudnego!
 • "Zwróciliśmy się w tej sprawie do Urzędu Miejskiego, odpowiedź jest jednoznaczna – ze względu na brak możliwości nie ma mowy o budowie dodatkowego parkingu. " - Sielanka miała możliwość budowy przy swoim bloku, a ZBK nie ma.
 • kiedy wilk zlikwiduje straz miejska?? obiecywal likwidacje!!!! pytam sie kiedy to nastapi?? dosc juz tej chorej instytucji ktora jest stworzona tylko do wlepiania mandatow na starym miescie. niech sie zajama wlepianiem mandatow idiotom ktorzy puszczaja luzem psy i chodza z glupimi psami bez kaganca. to w elblagu poprostu plaga!żądam likwidacji strazy miejskiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  turban(2013-10-04)
 • A wystarczą parkometry i problem sam się rozwiąże!
 • parking wielopoziomowy a nie zabieranie zieleni
 • widac mój blok ! diaczenki rzadzi
 • sielanka to porzadna spółdzielnia, a zbk nie ma i nigdy nie miał na nic pieniędzy, pierwsze miejsce wiodą w regularnym podnoszeniu opłat. Prezes Sielanki to człowiek bardzo uczciwy i wspaniały zarówno prywatnie jak i służbowo, potrafi dobrze zarządzać i widać efekty. Zbk to złodzieje, Sielanka jest jedna spółdzielnią na miasto, a ZBK ma 10 rejonów administracyjnych które trzeba utrzymać.
 • już dawno były pisane pisma do ZBK o utworzeniu parkingów, odpowiedz była jednoznaczna-nie ma na to pieniedzy, nic dziwnego jak w prawie całej administracji ZBK zatrudniają sie rodzinami-to klan który mieszkańcy muszą utrzymać
 • sielanka się zgodziła na utworzenie tam parkingu, natomiast ZBK się nie zgodziło. Część bloków jest sielankowskich a częć Zbk, więc Sielanka sama nie będzie finansować.
 • hej turban, z tobą to trzeba zrobic porzadek, anie z posiadaczami psów biegajacych bez smyczy, bo to raczej tobie trzeba założyć kaganiec na morde i zapiąć na smycz.
Reklama