UWAGA!

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Dworze Gdańskim

 
Elbląg, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Dworze Gdańskim
fot. nadesłana

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Dworze Gdańskim został oficjalnie otwarty 9 października 2014. Ma już kilkudziesięciu słuchaczy.

Rok akademicki zainaugurowaliśmy pierwszym wykładem o roli pamięci niejawnej, który wygłosiła dr Ewa Magier-Łakomy. Wykład skutecznie rozbudził apetyty słuchaczy na wiedzę.
       Dzięki współpracy wielu podmiotów udało się stworzyć rozbudowany i różnorodny program. Założycielami UTW są Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, jedna ze szkoł wyższych w Gdańsku oraz Dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury. Program powstawał we współpracy z Zarządem Powiatowego Koła Emerytów i Rencistów.
       Wykłady i konwersatoria poprowadzą wykładowcy gdańskeij uczelni, zajęcia artystyczne i ruchowe pracownicy ŻOK-u, wykłady regionalne współpracownicy Klubu Nowodworskiego, wycieczki przewodnicy PTTK Szuwarek, naukę angielskiego centrum językowe, a kursy komputerowe Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Gdańskim. Tematy wykładów zostały specjalnie dobrane dla potrzeb osób starszych. Dużo miejsca zajmują sprawy finansowe oraz prawne, słuchacze zapoznają się także z psychologicznymi problemami starzenia i komunikacji z młodszymi pokoleniami. Nie brakuje także wykładów z zakresu kultury i sztuki.
       Już odbywają się kursy językowe, warsztaty artystyczne i zajęcia ruchowe. Na najbliższy wykład z zakresu kultury i sztuki zapraszamy w sobotę, 18 października, o godz. 11.00 do sali kameralnej ŻOK-u. Marek Czarnecki będzie mówił o symbolach i ich znaczeniu, odczytywaniu ukrytych treści oraz o odniesieniach do innych dzieł lub historii.
       Można jeszcze składać deklaracje przystąpienia do UTW, znajdują się one w sekretariacie ŻOK-u. Wszelkich informacji udziela sekretariat ŻOK-u pod numerem 55 247 22 30.
      
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama