UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urodziny z Zakopower

 
Elbląg, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower wystąpili z repertuarem kolędowo-pastorałkowym
Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower wystąpili z repertuarem kolędowo-pastorałkowym (Fot. Michał Skroboszewski)

Zaczęło się ćwierć wieku temu, kiedy to grupa rodziców dzieci z upośledzeniem wzięła sprawy w swoje ręce i utworzyła koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Obecnie stowarzyszenie prowadzi w Elblągu m.in. cztery placówki dla osób niepełnosprawnych. W urodzinowym prezencie zorganizowało dzisiaj charytatywny koncert zespołu Zakopower. Zobacz fotoreportaż.

- Założenie naszego stowarzyszenia wynikało z potrzeby: Elblągu brakowało oferty specjalistycznych zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. W lutym 1992 r. grupa rodziców złożyła wniosek dotyczący założenia koła terenowego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Elblągu. W grudniu w naszym mieście powstało pierwsze w Polsce Dzienne Centrum Aktywności – Marzenna Wrzosek, sekretarz zarządu elbląskiego koła PSONI, wspominała początki organizacji.
       Niemal z roku na rok działalność stowarzyszenia poszerzała się i dziś jest jednym z największych w mieście organizacji oferujących pomoc osobom z upośledzeniami. Ostatnim osiągnięciem stowarzyszenia jest powstanie w 2015 r. Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Elblągu. A przed nim kolejne wyzwania. - Brakuje nam w tej chwili mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z upośledzeniami, mieszkalnictwa treningowego i pracy dla naszych niepełnosprawnych – mówiła Marzenna Wrzosek.
       Dziś pracownicy i przyjaciele stowarzyszenia oderwali się na chwilę od codziennych zmartwień i rozpoczęli świętowanie 25. urodzin. - To 25 lat ciężkiej pracy, to tysiące godzin spędzonych na zajęciach z dziećmi, ale także to miliony radosnych chwil podczas wspólnych spotkań angażujących społecznie niepełnosprawne dzieci. Tak wygląda właśnie realna prawda o waszej pracy – mówił Artur Zieliński, sekretarz Elbląga, który w swojej karierze zawodowej również pracował z młodzieżą niepełnosprawną.

  Elbląg, Urodziny z Zakopower
(fot. Michał Skroboszewski)


       W urodzinowym prezencie stowarzyszenie zorganizowało dzisiaj charytatywny koncert Zakopower w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Muzycy wystąpili z kolędowo-pastorałkowym repertuarem, ze sceny można było usłyszeć zarówno znane kolędy „na góralską nutę” jak i mniej znane pastorałki. Nie zabrakło ciekawostek: - Podania ludowe głoszą, że w betlejemskiej stajence nie było kozy. U nas będzie – zapowiedział Sebastian Karpiel-Bułecka, lider Zakopower. I zagrał „Przybieżeli do Betlejem” na kozie – instrumencie będącym góralskim odpowiednikiem dud. Kolejną niespodziankę muzycy przygotowali na bis, gdzie wykonali okołoświąteczną piosenkę z filmu Stanisława Barei „Miś”. Jednym zdaniem: koncert udany, zaskakujący i będący doskonałą okazją do kwesty na rzecz podopiecznych stowarzyszenia. - W ramach obchodów 25-lecia planujemy także organizację wystaw, konferencji – zapowiedziała Marzenna Wrzosek.
      
      

Patronem medialnym wydarzenia była Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama