UWAGA!

Uwaga! Zmiana czasu na letni

 Elbląg, Uwaga! Zmiana czasu na letni
(fot. pixabay.com)

W niedzielę (28 marca) zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Oznacza to, że w ten wiosenny weekend wskazówki zegarów przesuwamy z godz. 2 na godz. 3.

Politycy w Parlamencie Europejskim przegłosowali w 2019 roku projekt znoszący konieczność zmiany czasu w 2021 roku. W głosowaniu wzięło udział 653 europosłów. „Za” było 410, przeciw 192, a 51 wstrzymało się od głosu. Najpóźniej w najbliższych miesiącach tego roku kraje członkowskie muszą przegłosować, w którym – zimowym czy letnim – czasie pozostaną. Jeśli w okresie pandemii COVID-19 uda się te głosowania przeprowadzić, to dzisiejsza zmiana czasu na letni będzie ostatnią.

Zanim to jednak nastąpi, zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021 (Dz.U. 2016 poz. 1833) w niedzielę przestawiamy wskazówki zegarów z 2 na 3. Śpimy więc godzinę krócej.

mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Skończyć z tą idiotyczne zmianą czasu. Pozostawić czas letni.
 • Ta zmiana czasu to absurd jakich mało ba tym świecie.
 • ona ma na celu sprawic zeby rozregulowac ludziom sen przez co sa zmeczeni i maja zawezone postrzeganie, niedobor snu przyczynia sie do powstawania chorb, problemy z pamiecią. .. "ta z pozoru błaha zmiana przekłada się na drastyczny wzrost liczby zawałów serca następnego dnia. Co niesamowite, zależność ta działa w obie strony. Kiedy mieszkańcy półkuli północnej cofają jesienią zegarki o godzinę, następnego dnia zdarza się drastycznie mniej zawałów serca. Podobną zależność wzrostów i spadków obserwuje się w liczbie wypadków samochodowych, co dowodzi, że mózg, za sprawą chwilowych spadków koncentracji i mikrosnów, jest równie wrażliwy jak serce na choćby niewielkie zaburzenia snu. Większość ludzi nie przejmuje się utratą godziny snu w ciągu nocy, sądząc, że nie pociąga to za sobą praktycznie żadnych konsekwencji. A tak wcale nie jest. "
 • Już 2 lata temu mieli z tym skończyć i ciągle przekładają! ile można się babrać z tak prostą rzeczą, żeby to wreszcie znieść!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13
  2
  Stociki Obserwator(2021-03-27)
 • W grudniu: dzień dobry słoneczko dopiero o 9
 • Lipa z tym czasem. O godzinę wcześniej zaczną męczyć koronawirusem. Wiadomości, konferencje z Premierem i ministrami, których słuchać już się nie chce i niezliczone powtórki. Wywiady z wirusologami, tragiczne relacje, różne informacje o szczepionkach, przepychanki polityczne. Propaganda sukcesu albo klęski, wzbudzanie strachu. To jest już męczące. Masakra.
 • @Cz - To jest męczące ale z czasem człowiek obojętnieje, mi już to wisi
 • dybym mógł to wprowadził bym obostrzenia dla rządu, polityków i TV. Zamknąć dzioby do świąt i niech ludzie przed świętami odpoczną od tego zgiełku.
 • Mam nadzieję, że już po raz ostatni, bo to tylko koszty i zawracanie głowy.
 • Czy na pewno ostatni raz?. Znając niemoc i beznadziejną prace unijnych pseudo urzednikow wcale nie byłbym taki pewien że ten bezsensowny przepis bedzie zniesiony. Jestem pewien ze za komuny niemoc urzednicza była mniejsza. .Zresztą najlepszy przyklad kompromitacji mamy w przypadku podpisywaniu kontraktu na szczepionki. Najważniejsza krzywizna banana i rak podobno ryba.
 • pozostanie czas zimowy, nikt ciebie nie słucha, nic dziwnego
 • @Stociki Obserwator - a kto tak powiedział, brak wiedzy
Reklama