UWAGA!

Uważajmy na obcych

 Elbląg, Strażniczka miejska spotkała się dziś z uczniami SP 12
Strażniczka miejska spotkała się dziś z uczniami SP 12 (fot. nadesłana)

Czy rozmawiać z obcą osobą i przyjmować od niej słodycze? Czy, i jak segregować odpady? Co zrobić gdy zaatakuje nas duży pies? A także pod jaki numer dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy - o tym wszystkim z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 rozmawiała dziś (28 listopada) strażniczka miejska Karolina Wiercińska.

45-minutowe spotkanie z dziećmi podzielone było na pytania ze strony najmłodszych, ale i ćwiczenia praktyczne. Dzieci mogły zaprezentować i poćwiczyć „pozycję żółwia” – czyli taką, którą należy przyjąć gdy zaatakuje duży pies. Mogły też wziąć udział w mini konkursie na znajomość segregacji odpadów. Najmłodsi doskonale wiedzieli do jakich pojemników wrzucać papier, do jakich szkło a do jakich odpady organiczne.
       - Na wszystkich spotkaniach mówimy też dzieciom jak mają zachowywać się gdy zaczepia je ktoś obcy – dodaje Karolina Wiercińska - Co mają zrobić, gdy będąc z rodzicami zgubią się np. w hipermarkecie. Kogo tam mogą prosić o pomoc dokąd się udać. Zawsze mówię im także o numerach telefonów alarmowych. Efekty tej pracy widać, bo najmłodsi doskonale wiedzą już jaki jest numer na policję pogotowie czy do straży miejskiej.

 


       Na koniec spotkania ze strażniczką miejską można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w służbowej czapce. Wszystkie dzieci otrzymały także odblaski, smycze oraz nietypowe kolorowanki. Na jednej z nich znajdował się radiowóz straży miejskiej, którego kolor najmłodsi mogli sami wybrać.
      

Karolina Wiercińska – Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Słodycze or obcych w np Halloween. Nie znane są już przypadki kawałków zyletek w slodyczaxh. zawsze się jakiś debil znajdzie. Ale amerykanizm i durnota również rodziców w Polsce są legendarne
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    demko (2013-11-29)
Reklama