UWAGA!

Uwolnijmy nasze miasto od elektrośmieci!

 
Elbląg, Uwolnijmy nasze miasto od elektrośmieci!

Wiosna! Czas na porządki w naszych domach, miejscach pracy, szkołach... Poniewierających się w szufladach nieużywanych telefonów komórkowych, myszek komputerowych, popsutych klawiatur albo gromadzonych w piwnicach i garażach telewizorów i innych elektrośmieci będzie można się pozbyć podczas kolejnej zbiórki odpadów elektrycznych i elektronicznych pn. „Zajączkowy prezent dla Ziemi”.

Elbląska Sieć Szkół Zielonej Flagi, przy współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów, prosi mieszkańców Elbląga o pozbywanie się, podczas wiosennych porządków, we właściwy sposób zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia ludzi. Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne zawierają szkodliwe substancje, które w przypadku urządzeń zużytych, zagospodarowywanych w nieprawidłowy sposób, wydostają się na zewnątrz, przenikają do gleby, a następnie do wód gruntowych, zanieczyszczając w ten sposób środowisko.
      
       Zbiórka odbędzie się w czwartek 29 marca na szkolnych boiskach placówek:
       Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Mickiewicza 41, godz. 9-11
       Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Korczaka 34, godz. 11-13
       Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa, godz. 9-11 (kontener)
       Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Węgrowska 1, godz. 10-12
       Szkoła Podstawowa nr 19, ul. Urocza, godz. 8-14
       Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Słoneczna, godz. 9.30-12
       Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, ul. Polna, godz. 10-12
       Gimnazjum nr 4, ul. Korczaka 34, godz. 11-13.
      
       Razem uwolnijmy nasze miasto od elektrośmieci!
      
Elbląska Sieć Szkół Zielonej Flagi
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gów. .. prawda, niech mi zapłacą za zużyty sprzęt. Firmy recyklinogowe żerują na zwykłych obywatelach zbierają taki złom za free, a potem odzyskują srebro, złoto i inne cenne pierwiastki, a reszta bezużytecznych części i tak trafia na smietnik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  himera(2012-03-24)
 • Masz rację tak samo jest z samochodami za auto daja 200zł a pózniej handluja częściami i biorą jak żyd za matke jedzcie do Rudnickiego na dębowa to zobaczycie jak wypalaja miedz w beczkach fetor taki że szok i zadna ochrona środowiska tam nie pójdzie tylko sprawdzacie czym pala ludzie w piecach to jedna wielka banda pod płaszczykiem ochrony środowiska robi sie kasę tak samo jest z lodówkami tna przewody a freon idzie w powietrze jaki to recykling trzeba walnąć sie w głowe nikt tego nie kontroluje kto ma kase dostaje koncesje niby na recykling
 • Qfa, będę zapindalał na Korczaka z Chopina, z zepsutym telewizorem?To chore, i tak dużo sie płaci za wywóz śmieci, piedrzielne go koo kosza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PAN EKOLOGICZNY(2012-03-24)
 • Jak widać jeszcze dużo pracy trzeba włożyć w edukację naszych mieszkańców; O(
 • i psich gówien!!!
 • Ludzie czemu nie rozumiecie że wszelkie te zbiórki napędzaja kieszenie pseudobizmensenów a ten kto zamieszcza te ogłooszenia zeby głupie dzieci przyniosły to do szkól to bierze kasę to jest biznes i surowce wtórne za które ktoś pózniej bierze gróbą kasę a głupie dzieci nosza do szkoły sam kupowałem złom i przyjezdzała nauczycielka i mówiła 200kg na szkołę a reszta dla mnie bez rachunku i co jeszcze macie wątpliwości nawet mogępodać szkołę to dno posprzatajcie psie odchody w których toniemy wyszła ustawa o zakazie rozmnażanie psów i co dalej na portalu elbląskim są ogłoszenia reproduktor pokryje sprzedam yorki psy mnożą sie na p[otęge ludzie natym zarabiają a skarbówka milczy mało tego wysłałem do nich e mail w tej sprawie milczą następny wyślę wyżej bo inaczej utoniemy w psim gnoju to jest nasza rzeczywistość
 • w stu procentach popieram przedmowce- takie zbiorki to napychanie kieszeni ludziom, ktorzy takich co przyniosa do skupu maja za glupcow!!zezlomowane auto mozna kupic na czesci a powinno byc wlasnie zezlomowane bo jest juz niebezpieczne!!!ze starych sprzetow elektrycznych i elektronicznych odzyskiwane sa metale szlachetne i sprzedawane za ciezkie pieniadze. i smiech z takich co jeszcze wierza w recykling i ochrone przyrody!!
 • podaj z której szkoły była nauczycielka. Może to mnie naciągają na zbiórki za pkt z zachowania
 • podaj maila to ci napisze
 • Kolejne przykłady bezinteresownej zawiści frustratów i życiowych nieudaczników. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żuber(2012-03-24)
 • Drodzy nauczyciele!!! Dobra robota!!! Tak trzymać!!! Spróbujcie sie nie przejmowac tymi wypowiedziami; O((((
Reklama