UWAGA!

VI Festiwal Rzeźby w Śniegu

2010-02-02
Aktualizowany 2010-02-06 11:28
Elbląg, VI Festiwal Rzeźby w Śniegu

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w dniach 6-7 lutego w godz. 10-19 na VI edycję Festiwalu Rzeźby w Śniegu – Terytorium Bieli.

Pierwsza edycja Festiwalu Rzeźby w Śniegu odbyła się w roku 2001. Pomysłodawcą, komisarzem i osobą odpowiedzialną za organizację imprezy był od początku elbląski rzeźbiarz Roman Fus, który sześciokrotnie uczestniczył w Międzynarodowym Sympozjum „Snow Fest” w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych w latach 1996-1998. Nauczony doświadczeniem z plenerów zagranicznych postanowił przenieść tradycję organizowania imprez śnieżnych na stałe do Polski. Od początku festiwal organizowany na dziedzińcu Galerii EL cieszył się ogromnym zainteresowaniem elblążan. Z roku na rok zainteresowanie imprezą wzrastało. Pierwsza edycja festiwalu miała charakter lokalny, kolejne edycje były już wydarzeniami o charakterze regionalnym i ogólnopolskim.
       Roman Fus zmarł 10 stycznia 2007 roku w Elblągu. Od tamtej pory rzeźba w śniegu nie pojawiała się na dziedzińcu Galerii EL. W tym roku pragniemy powrócić do tej tradycji. Dzięki sprzyjającej aurze – dużym opadom śniegu i mrozowi festiwal może zostać zorganizowany.
       Do udziału w nim zaproszeni zostali m.in. artyści z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, młodzież z pracowni Inveni-Ryt Bogdana Kilińskiego oraz uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym pod kierunkiem Zbigniewa Chrostka.
       Dzięki uprzejmości Zarządu Zieleni Miejskiej na dziedziniec Galerii EL dostarczony zostanie śnieg. Z pomocą przyjdzie również Zakład Usług Budowlanych Mytych – zapewniając szalunki do uformowania kubików ze śniegu. Spośród prac wyłoniona zostanie najlepsza rzeźba, która otrzyma Grand Prix.
       Zainteresowanych realizacjami powstałymi podczas festiwalu zapraszamy serdecznie na dziedziniec Galerii EL w nadchodzący weekend 6 i 7 lutego w godzinach 10-19. W przedsionku Galerii EL zobaczyć będzie można w tych dniach prezentację archiwalnych zdjęć oraz materiałów prasowych ze wszystkich edycji tegoż festiwalu.
      
Joanna Mierzejewska, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama