UWAGA!

VII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mrówa” za nami

 
Elbląg, VII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mrówa” za nami
fot. nadesłana

W sobotę, 25 lutego uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z Elbląga i z powiatu elbląskiego sprawdzali swoją wiedzę matematyczną. W tym roku w konkursie brały udział zespoły z elbląskich szkół (nr 4, 9, 11, 12, 14, 16, 18), z Niepublicznej Szkoły Podstawowej EUH-E, Stowarzyszenia Szkół Katolickich oraz z powiatu elbląskiego (SP z Łęcza, Gronowa Elbląskiego, Młynar i Jegłownika).

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Bożena Strawa-Cieślak – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu, Agata Urbańska – konsultant WMODN, Małgorzata Wołk – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół nr 2 w Elblągu i Danuta Burnos – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 2 w Elblągu.
       Konkurs został objęty honorowym patronatem prezydenta Witolda Wróblewskiego. Z ramienia prezydenta w trakcie konkursu była obecna pani Beata Nosewicz, kierownik Referatu Edukacji w Departamencie Edukacji i Sportu.
       W pierwszej części konkursu trzyosobowe drużyny mierzyły się w ośmiu zadaniach zespołowych. Ten etap pozwolił nam wyłonić trzy drużyny, które znalazły się na podium :
       1. miejsc - Szkoła Podstawowa nr 18
       2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9
       3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4
       Każdy uczestnik konkursu rozwiązywał test matematyczny. Po raz trzeci w historii konkursu „Mrówa” Mistrz Matematyki uzyskał maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia.
       Tytuł Mistrza Matematyki zdobyła Aleksandra Roślik reprezentująca Szkołę Podstawową nr 9.
       Po zmaganiach intelektualnych nadszedł czas na rozrywkę i w tej części imprezy uczestnicy konkursu mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego przygotowanego przez klasę IIIC pod opieką pani Marii Borzęckiej.
       Zarówno dzieci biorące udział w konkursie, jak i ich opiekunowie opuszczali mury naszej szkoły zadowoleni, o czym świadczą ich wypowiedzi.
       - Bardzo mi się podobało. Konkurs przebiegał sprawnie. Konkurencje przeprowadzone rzetelnie. Nie czuło się spięcia – była przyjazna atmosfera. Świetnie, że była przerwa w trakcie konkursu, kiedy dzieci miały poczęstunek - mówi Edyta Rożek ze Szkoły Podstawowej w Młynarach.
       - Bardzo podoba mi się organizacja konkursu. Widać w niej wiele miesięcy ciężkiej pracy nauczycieli. Wszystko jest bardzo przemyślane. Fajnie, że dzieci mają frajdę i cieszą się z takich konkursów. Przygotowane nagrody dają wiele radości i satysfakcji - mówi Aleksandra Jarmoła z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.
       - Jestem pozytywnie zaskoczona organizacją konkursu. Cała oprawa i przeprowadzenie na wysokim poziomie. Miła atmosfera, ciepłe przyjęcie, wszystko dobrze zaplanowane i zapięte na ostatni guzik. Nagrody bardzo ciekawe, wpływające na dalszy rozwój zdolności matematycznych moich uczniów - powiedziała Anna Nawrocka ze Szkoły Podstawowej nr 18.
       Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom, za to, że w piękny, słoneczny sobotni dzień odwiedzili naszą szkołę, żeby sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, uczestnicząc w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mrówa”.
      
Henryka Mackiewicz, Alicja Smukowska, Anna Bukowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama