UWAGA!

W każdej z nas jest siła – razem bezpieczniej

 
Elbląg, W każdej z nas jest siła – razem bezpieczniej
fot. nadesłana

Ponad 50 elblążanek uczestniczyło w kursie samoobrony zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji, prezydenta Elbląga i KS Olimpię Judo Elbląg w ramach akcji „W każdej z nas jest siła – razem bezpieczniej”, realizowanej z Programu Bezpieczny Elbląg. Wczoraj (10 kwietnia) w Ratuszu Staromiejskim uczestniczki odebrały certyfikaty ukończenia szkolenia.

Kurs samoobrony dla kobiet zainaugurowany został 5 stycznia, podczas tegorocznej edycji „Judo Camp”. W projekcie uczestniczyło 56 elblążanek. Były to pracownice elbląskiego MOPS-u, nauczycielki elbląskich szkół, przedszkoli, ośrodków wychowawczych i Centrum Kształcenia Praktycznego.
       - Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratuluję wytrwałości. Życzę, aby nigdy nie musiały panie wykorzystać zdobytej podczas kursu wiedzy i umiejętności, ale jednocześnie wierzę, że te zajęcia zwiększyły Wasze poczucie bezpieczeństwa. Z pewnością takie działania będziemy kontynuować. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych zajęć – elbląskim policjantom oraz instruktorom KS Olimpii Judo Elbląg – mówił podczas wręczenia certyfikatów prezydent Witold Wróblewski.
       - Była to już 5. edycja kursu samoobrony dla kobiet, organizowana przez Komendę Miejską Policji w Elblągu. Bardzo się cieszę z deklaracji pana prezydenta, że będzie kontynuacja tego projektu. Zainteresowanie szkoleniem pokazuje, że są to potrzebne działania, życie bowiem przynosi nam różne zagrożenia – podkreślał mł. insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.
       Projekt „W każdej z nas jest siła – razem bezpieczniej” realizowany był w ramach Programu Bezpieczny Elbląg. Zajęcia odbywały się w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR do 16 marca. Podczas 24 spotkań kobiety pod okiem policjantów i instruktorów Olimpii Judo nauczyły się podstawowych technik samoobrony. Uczestniczyły także w zajęciach z policyjnym psychologiem, podczas których omówione zostały aspekty psychologiczne bezpiecznego kierowania swoim zachowaniem w sytuacji zagrożenia.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama