UWAGA!

W krainie bajek

W minioną sobotę w „Światowidzie” odbyło się pierwsze spotkanie dzieci z bajką czytaną. Uczestnicy wysłuchali kilku bajecznych opowieści, po czym próbowali odczytać morał z nich płynący.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się w ramach „Bajkowego weekendu dla najmłodszych” dzieci wysłuchały bajek, m.in.: „Niegrzeczniaki” Grzegorza Kasdepke, „ Samochwałę” Jana Brzechwy, „Muchę i samolot” Włodzimierza Dulemby oraz „Historię o smoku Wadkinsie, która smutno się zaczyna, a wesoło kończy” Marioli Jarockiej. Uczestnicy próbowali także rozpoznać puentę i morał płynące z wysłuchanych opowieści. Bajki czytała Pani Anna Olewniczak.
     - Były też bajki wyświetlane z przeźroczy – „O lisku chytrusku”, „Jaś i Małgosia” oraz „O smoku Wawelskim”. Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały z papieru muchę i małego smoka – mówi Inesa Janta – Lipinska, koordynator projektu.
     A już teraz zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na kolejne spotkanie z bajką czytaną, które odbędzie się 18 października o godz. 11:00.

 


     Przypominamy, że 3 listopada upływa termin dostarczania prac plastycznych i literackich na bajkowe konkursy. Więcej informacji o konkursach można uzyskać na naszej stronie internetowej pod adresem: światowid
     
     Zainteresowanych udziałem w spotkaniach i konkursach prosimy o kontakt z Inesą Janta-Lipinską, telefonicznie 055 611 20 56 lub mailowo: mail.

Monika Stando
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama