UWAGA!

W Łęczu uczą historii śpiewająco

 Elbląg, W Łęczu uczą historii śpiewająco
fot. nadesłana

W Szkole Podstawowej w Łęczu im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej obchodzono Święto Niepodległości śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne.

Konkurs „Wyśpiewajmy naszą historię”, kolejny już raz okazał się bardzo potrzebną inicjatywą. Poprzez popularyzowanie, promowanie i przypominanie polskich pieśni
       i piosenek patriotycznych, kolejne pokolenie młodych Polaków uczy się przywiązania i miłości do ojczystej ziemi. Konkurs jest również okazją do nauki historii, zaprezentowany repertuar był swoistym przekrojem dziejów. Wykonawcy bowiem sięgali po utwory starsze takie jak: „O mój rozmarynie” czy „Rozkwitały pąki białych róż”, jak również te bardziej współczesne : „Biały krzyż” i „Niepodległa niepokorna”.
       W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 74 uczestników . Młodzi artyści zaprezentowali swój talent i umiejętności wokalne w czterech kategoriach: Przedszkolaki, Soliści klasy I-III, Soliści klasy IV-VI i Zespoły. Gościliśmy maluchy z Przedszkola w Tolkmicku i Suchacza, uczniów ze szkół z Pogrodzia , Tolkmicka, Nowakowa i Suchacza.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Lidia Kęska, porucznik Karol Hinc orkiestra MOSG, Lidia Kęska wykładowca PWSZ w Elblągu, Lidia Osik placówka SG w Elblągu.
       Jury wyłoniło laureatów i przyznało wyróżnienia w każdej kategorii, i tak 1. miejsca zdobyli : Filip Mazur, Amelia Zalewska, Maciej Gaweł, Alicja Bogdanowicz, Zespół z SP Nowakowo - nagroda główna konkursu ufundowana przez I Damę RP Panią Annę Komorowską.
       Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta powiatu elbląskiego Sławomir Jezierski i dowódca Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kontradmirał Piotr Stocki.
       Gościem specjalnym koncertu finałowego była Orkiestra Straży Granicznej z Gdańska, która zaprezentowała najpiękniejsze piosenki żołnierskie. Więcej informacji i zdjęć na stronie szkoły: www.splecze.superszkolna.pl
      

Beata Wojtyna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama