UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W międzynarodowym gronie nauczycielskim

 
Elbląg, W międzynarodowym gronie nauczycielskim
fot. nadesłana

W dniach 20-24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 23 odbyło się spotkanie uczestników projektu „W rajskim ogrodzie Europy”. W placówce gościło 21 nauczycieli z Łotwy, Austrii, Włoch, Rumunii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii oraz Węgier. 

W tym czasie wypełnialiśmy zadania, które założyliśmy sobie do zrealizowania w ramach projektu jak również zapoznawaliśmy gości z bogatą historią i kulturą naszego kraju, a przede wszystkim pokazywaliśmy piękno i różnorodność naszej ojczystej przyrody.
       Już poniedziałek przyniósł wiele niespodzianek. Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w lekcjach przygotowanych przez gości. Matematykę poprowadził Giannis Michalis z Grecji, a przyrodę nauczycielka z Włoch Porcelli Grazia. Później członkowie spotkania wcielili się w rolę uczniów uczestnicząc w warsztatach socjoterapeutycznych „Bawimy się ucząc, uczymy się bawiąc”. Popołudnie minęło na omówieniu realizacji poszczególnych działań projektowych oraz rozwiązywaniu bieżących problemów w pracach nad projektem.
       W trakcie pobytu nasi przyjaciele odwiedzali najpiękniejsze miejsca miasta i regionu. W Elblągu zwiedzali Stare Miasto, muzeum oraz Kościół św. Mikołaja, korzystając z możliwości podziwiania panoramy miasta i okolic z nowo otwartej dla turystów wieży kościelnej. Zapoznali się też z bioróżnorodnością Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. W Malborku urzekł ich ogrom twierdzy krzyżackiej, a we Fromborku koncert organowy i piękno katedry, która jest miejscem pochówku Mikołaja Kopernika. W programie pobytu nie mogło zabraknąć Trójmiasta. Wszystkich ucieszyła wycieczka do gdyńskiego Akwarium, zwiedzanie Starego Miasta w Gdańsku oraz niezapomniane chwile nad Bałtykiem podziwianym z sopockiego molo.
       Szczególnym momentem dla całej grupy projektowej była wizyta w Ratuszu na spotkaniu z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim i rozmowa o założeniach projektu oraz specyfice elbląskiej edukacji.
       Ponieważ duża część grupy opuszczała Polskę już w piątek, dlatego oficjalne pożegnanie w szkole odbyło się już we czwartek. Na uroczystym apelu otrzymali certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu oraz obejrzeli przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny.
       Uściskom i miłym słowom nie było końca. Goście dziękowali za prawdziwie polską gościnność i bogactwo doświadczeń i wrażeń. Zapewniali, że wrócą do naszego kraju wraz ze swoimi uczniami i bliskimi, ponieważ chcieliby pokazać im nasz „rajski ogród”.
      
Dyrekcja SP nr 23
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama