UWAGA!

W międzynarodowym gronie nauczycielskim

 Elbląg, W międzynarodowym gronie nauczycielskim
fot. nadesłana

W dniach 20-24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 23 odbyło się spotkanie uczestników projektu „W rajskim ogrodzie Europy”. W placówce gościło 21 nauczycieli z Łotwy, Austrii, Włoch, Rumunii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii oraz Węgier. 

W tym czasie wypełnialiśmy zadania, które założyliśmy sobie do zrealizowania w ramach projektu jak również zapoznawaliśmy gości z bogatą historią i kulturą naszego kraju, a przede wszystkim pokazywaliśmy piękno i różnorodność naszej ojczystej przyrody.
       Już poniedziałek przyniósł wiele niespodzianek. Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w lekcjach przygotowanych przez gości. Matematykę poprowadził Giannis Michalis z Grecji, a przyrodę nauczycielka z Włoch Porcelli Grazia. Później członkowie spotkania wcielili się w rolę uczniów uczestnicząc w warsztatach socjoterapeutycznych „Bawimy się ucząc, uczymy się bawiąc”. Popołudnie minęło na omówieniu realizacji poszczególnych działań projektowych oraz rozwiązywaniu bieżących problemów w pracach nad projektem.
       W trakcie pobytu nasi przyjaciele odwiedzali najpiękniejsze miejsca miasta i regionu. W Elblągu zwiedzali Stare Miasto, muzeum oraz Kościół św. Mikołaja, korzystając z możliwości podziwiania panoramy miasta i okolic z nowo otwartej dla turystów wieży kościelnej. Zapoznali się też z bioróżnorodnością Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. W Malborku urzekł ich ogrom twierdzy krzyżackiej, a we Fromborku koncert organowy i piękno katedry, która jest miejscem pochówku Mikołaja Kopernika. W programie pobytu nie mogło zabraknąć Trójmiasta. Wszystkich ucieszyła wycieczka do gdyńskiego Akwarium, zwiedzanie Starego Miasta w Gdańsku oraz niezapomniane chwile nad Bałtykiem podziwianym z sopockiego molo.
       Szczególnym momentem dla całej grupy projektowej była wizyta w Ratuszu na spotkaniu z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim i rozmowa o założeniach projektu oraz specyfice elbląskiej edukacji.
       Ponieważ duża część grupy opuszczała Polskę już w piątek, dlatego oficjalne pożegnanie w szkole odbyło się już we czwartek. Na uroczystym apelu otrzymali certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu oraz obejrzeli przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny.
       Uściskom i miłym słowom nie było końca. Goście dziękowali za prawdziwie polską gościnność i bogactwo doświadczeń i wrażeń. Zapewniali, że wrócą do naszego kraju wraz ze swoimi uczniami i bliskimi, ponieważ chcieliby pokazać im nasz „rajski ogród”.
      
Dyrekcja SP nr 23
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama