UWAGA!

W niedzielę Elbląg Czyta Dzieciom

Elbląg, W niedzielę Elbląg Czyta Dzieciom

Akcja Elbląg Czyta Dzieciom ma już dwa lata. Na urodzinowe spotkanie z książką, tym razem pod patronatem Juliana Tuwima, zapraszają Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna. Wspólne czytanie już w najbliższą niedzielę, 6 października, o godz. 12.30 w Ratuszu Staromiejskim. Wstęp wolny.

Od dwóch lat, z różną częstotliwością, ale każdorazowo w niedzielę i niemal już na stałe w Ratuszu Staromiejskim odbywają się spotkania z dziecięcą literaturą. Po nich – kolorowe warsztaty, zabawy animacyjne, a to nieraz oznacza radosne brudzenie się w specjalnie przygotowanych do tego farbkach czy tworzenie rozmaitości przy pomocy kartonów czy innych prostych materiałów, kurzących się w domu lub lądujących bezużytecznie w koszu. Akcja ma pokazywać, jak ważna w życiu małego (i dużego!) człowieka jest książka, jak ważne jest pielęgnowanie relacji rodzinnych przy zabawach czy prostych czynnościach dnia.
      
       Akcja ma wymiar społeczny. Przygotowują ją przede wszystkim młodzi rodzice ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, którzy czas na zorganizowanie wydarzenia znajdują pomiędzy pracą zawodową a domem, przedszkolem dzieci i własnym czasem wolnym. Oni dają pomysł na spotkanie, skrupulatnie go opracowują, wybierają literaturę, organizują sztab ludzi i zadania. Całość nie udałaby się bez dużej współpracy z partnerami – różnymi, w zależności od tematu spotkania i wybranej lektury – oraz wolontariuszami, którzy przy okazji spotkań mają okazję sprawdzić się w nowych rolach.
      
       A co na to wszystko dzieciaki? To trzeba sprawdzić! Najmłodszych elblążan i tych trochę starszych, razem z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem organizatorzy akcji zapraszają w niedzielę na 12.30 do Ratusza Staromiejskiego. Tym razem, z okazji obchodów roku Juliana Tuwima, będzie czytanie-tralalanie z wierszem o słynnym śpiewaku z ulicy Wesołowskiej – „O Panu Tralalińskim”. A po wszystkim – urodzinowe zabawy z Elbląg Czyta Dzieciom.
      
Patronem medialnym akcji jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Jola Prokopowicz, Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama