UWAGA!

W Pogrodziu był już Zajączek

16 marca w sali Ponadlokalnej Świetlicy Środowiskowej w Pogrodziu odbył się kolejny kiermasz wielkanocny pod hasłem „Zajączek dla każdego dziecka”. Organizatorami było Stowarzyszenie Pogrodzie dla przyszłości oraz Ponadlokalna Świetlica Środowiskowa w Pogrodziu. O imprezie napisała do nas pani Urszula Rutecka, jedna z organizatorek:

Wszyscy zebrani goście, zarówno mieszkańcy Pogrodzia, jak i przybyli z innych miejscowości obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy. Kolejnym punktem programu był koncert w wykonaniu Orkiestry Szkoły Muzycznej w Elblągu. Repertuar przygotowany przez orkiestrę został przyjęty z dużym entuzjazmem, a występy młodych wykonawców tak się spodobały, że pozwolono im opuścić scenę dopiero po bisach. Po koncercie zebrani goście mogli kupić stroiki i ozdoby świąteczne. Do kupienia był też przepyszny Domowy Chlebek Danusi - wypiek gospodyni z Pogrodzia - który co prawda nie był gorący, ale rozszedł się jak świeże bułeczki. Dla wszystkich zebranych przygotowany był słodki poczęstunek. Zebrani mieli też okazje podziwiać przecudne obrazy malowane nitką Janki, niestety tylko kilka eksponatów z prywatnej kolekcji. Pani Janina obiecała, że przy najbliższej okazji zorganizujemy wystawę większej ilości jej obrazów. Trzymamy za słowo.
     Hasło imprezy „Zajączek dla każdego dziecka” to nie puste słowa. Dla każdego dziecka na sali przygotowany był mały słodki upominek. Fundusze zebrane ze sprzedaży stroików zostaną przeznaczone na zorganizowanie letniego wypoczynku dla podopiecznych świetlicy.
     Po raz kolejny organizatorzy i ludzie życzliwi tej imprezie stanęli na wysokości zadania i przyczynili się do tego, że podobnie jak w latach ubiegłych, wszystko potoczyło się tak, jak było zaplanowane, a przede wszystkim wywołało radość i zadowolenie na twarzach zebranych.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama